كمپين «نه به زباله» 21 اسفند در كهگيلويه و بويراحمد اجرا مي‌شود

ياسوج- ايرنا- معاون سياسي و امنيتي استاندار كهگيلويه و بويراحمد گفت: كمپين «نه به زباله» 21 اسفند امسال و در قالب طرح استقبال از بهار با همكاري شهرداري، هلال احمر، محيط زيست، شوراي امر به معروف و نهي از منكر، شوراي حفاظت از منابع آب و سازمان‌هاي مردم نهاد استان اجرا مي‌شود.

به گزارش ايرنا، سيد محمدكاظم نظري روز يكشنبه در نشست ستاد استقبال از بهار كهگيلويه و بويراحمد در ياسوج اظهار داشت: طبيعت استان نيز در قالب همين طرح و به مدت يك هفته از 18 تا 24 اسفند امسال پاكسازي مي‌شود.
وي افزود: كمپين «نه به زباله» و پاكسازي طبيعت كهگيلويه و بويراحمد فرصتي ارزنده در راستاي اشاعه فرهنگ حفاظت از محيط زيست، جلب مشاركت اجتماعي و آماده سازي استان در استقبال از بهار است.
معاون سياسي و امنيتي استاندار كهگيلويه و بويراحمد بيان كرد: در اين طرح بايد تخريب و آلوده كردن محيط زيست به عنوان يك منكر و اقدام ناپسند معرفي شود.
نظري عنوان كرد: شيوه نامه ستاد استقبال از بهار توسط معاونت توسعه مديريت حقوقي و امور مجلس سازمان حفاظت محيط زيست كشور و با هدف تحقق اصل 50 قانون اساسي و بند 4 سياسي‌هاي نظام در راستاي صيانت از محيط زيست به استانداري كهگيلويه و بويراحمد و ديگر استان‌ها ابلاغ شده است.
وي ابراز داشت: اين شيوه نامه با ديدگاه فرهنگي و در راستاي نهادينه سازي فرهنگ مهم حفظ محيط زيست تهيه شده است.
نظري عنوان كرد: شوراي امر به معروف و نهي از منكر، نهادهاي فرهنگي و سازمان‌هاي مردم نهاد كهگيلويه و بويراحمد در ستاد استقبال از بهار و امر پاكسازي طبيعت اين استان موظف به همكاري شده‌اند.
نخستين كمپين «نه به زباله» مرداد سال 1395 در شهر ياسوج و با حضور جمعي از مسئولان اجرايي كهگيلويه و بويراحمد برگزار شد.
7535/6110