۱۳ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۱۰:۵۶
کد خبر: 82850719
۰ نفر
نگاه دولت به حجاب فرهنگی است

تهران- ایرنا - وزیر كشور گفت: نگاه دولت به حجاب ، نگاهی مجرمانه نیست. نگاه دولت به این موضوع فرهنگی است و معتقدیم مردم باید در موضوع حجاب محور قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز یكشنبه در نودو هشتمین جلسه شورای اجتماعی كشور با اشاره به دیدار چند روز گذشته خود با جامعه مدرسین حوزه علمیه در قم افزود: در این جلسه بحث های خوبی در زمینه موضوعات سیاسی و اجتماعی صورت گرفت و علما با حساسیت و علاقه مندی به موضوعات كشور توجه می كنند و این دغدغه ها را كاملا مشفقانه می دانیم.
وی با بیان اینكه در این جلسه بحث مفصلی درباره حجاب داشتیم، تصریح كرد: دولت و وزارت كشور در زمینه حجاب متولی و مسئول هستند و دغدغه دولت نیز موضوع حجاب است زیرا باید جامعه اسلامی باشد.
رییس شورای امنیت كشور خاطر نشان كرد: باید با پیش بینی و اقدامات لازم و تحلیل های درست با توجه به تغییرات سریع در جامعه به دلیل تغییرات نسلی و گسترش فضای مجازی، داشته باشیم. البته ورود دولت به هر موضوعی به معنای ختم آن مشكل نیست.
وی با تاكید بر اینكه نگاه دولت به موضوع حجاب، نگاهی جرمی نیست بلكه نگاهی فرهنگی است كه باید همه دستگاه های متولی در این زمینه تلاش كنند، اظهار داشت: در آستانه بهار و تغییرات زمین و شروع گرما هستیم كه موضوع پوشش نیز در در روزهای آینده مطرح می شود، ولی باید درباره حجاب در جامعه مطالعاتی دقیق، گزارش های تحلیلی و مبنایی اجرایی علت شناسانه صورت گیرد تا بتوانیم اقدامات عملی قابل اجرا داشته باشیم.
رحمانی فضلی تصریح كرد: نباید موضوع حجاب فقط به گشت ارشاد، نیروی انتظامی و دادستانی ختم شود زیرا پس از پیروزی انقلاب اسلامی با شدت و حدتی كه به كار بردیم، نتیجه مورد نظر را بدست نیاوردیم پس باید مردم محور بوده و در این اقدام مشاركت داشته باشند.
وی افزود: دو سال قبل آقای خاموشی آماری دادند كه 93 درصد مردم متدین و معتقد به حجاب هستند، حال باید چه كنیم این 93 درصد در مذاهب عینی هم تجلی پیدا كنند، یعنی باید برنامه داشته باشیم كه در مكان های عمومی، خصوصی و فضاهای آزاد چگونه باشد با موضوع حجاب برخورد كنیم.
وزیر كشور از شورای اجتماعی خواست كه در جلسه آینده كه دو هفته دیگر برگزار می شود، نظرات اعضا را جمع آوری كند و افزود: طرح نظرات می تواند به نتایج عملی منتهی شود و باید از امور دینی سیاست و حفاظت داشته باشیم.
به گزارش ایرنا، در این جلسه علاوه بر وزیر كشور، شهیندخت مولاوردی دستیار رییس جمهوری در امور شهروندی، عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران و تقی رستم وندی رییس شورای اجتماعی كشور حضور داشتند.
در این جلسه درباره آیین نامه شورای اجتماعی كشور بحث شد.
سیام**9103**1553