كشت گلخانه اي راهكاري مناسب براي افزايش توليد و استفاده بهينه از منابع آب و خاك

بندرعباس- ايرنا- نماينده مردم حوزه شرق هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به بحران كم آبي و خشكسالي، كشت گلخانه اي را راهكاري مناسب براي افزايش توليد محصول با كيفيت، بهره وري و استفاده بهينه از منابع آب و خاك عنوان كرد.

حجت الاسلام سيد مصطفي ذوالقدر روز شنبه در گفت و گو با ايرنا، با اشاره به خشكسالي هاي اخير، از كشاورزان و توليدكنندگان بخش كشاورزي خواست در راستاي استفاده بهينه از منابع آب و خاك، كشت گلخانه اي را جايگزين كشت سنتي كنند.
وي با اشاره به اهميت و مزاياي كشت گلخانه اي خاطر نشان كرد: كشاورزان با توليد محصول با كيفيت علاوه بر تامين نياز و مصرف بازار داخلي، محصولات توليدي خود را به بازارهاي جهاني عرضه نمايند.
حجت الاسلام ذوالقدر بر ضرورت رونق و توسعه صادرات تاكيد كرد و افزود: رودان يكي از قطب هاي مهم كشاورزي است و امروزه محصولات زراعي و باغي اين شهرستان، در بازارهاي جهاني مشتريان خاص خود را دارد.
رودان يكي از قطب هاي مهم كشاورزي هرمزگان است و اشتغال و اقتصاد آن وابسته به كشاورزي است و بيش از 80 درصد از جمعيت اين شهرستان به طور مستقيم وغيرمستقيم در بخش كشاورزي، دامداري و صنايع وابسته به آن مشغول فعاليت هستند.
هم اكنون 43 هزار هكتار از وسعت اين شهرستان زير كشت محصولات كشاورزي مي باشد كه از اين ميزان 31 هزار هكتار به محصولات باغي و 12 هزار هكتار به محصولات زراعي اختصاص دارد و بيش از 70 درصد از اراضي و سطح زير كشت منطقه به سيستم آبياري تحت فشار مجهز مي باشد.
رودان يكي از مناطق عمده توليد محصولات كشاورزي خارج از فصل است كه در زمينه تامين نيازهاي كشور در بخش توليد محصولات كشاورزي بويژه سبزي و صيفي، نقش مهم و بسزايي را ايفا مي كند.
شهرستان رودان با بيش از 124 هزار نفر جمعيت در 90 كيلومتري شرق شهرستان بندرعباس مركز استان هرمزگان واقع شده است.
7196 /6048

سرخط اخبار استان‌ها