امام جمعه سميرم: مسئولي كه براي كار مردم كوتاهي كند، خائن است

سميرم، اصفهان- ايرنا- امام جمعه سميرم گفت: مدير و مسئولي كه از كار و اقدام براي خلق و مردم غفلت يا كوتاهي كند، خائن به بيت المال است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين ' سيف الله دهقاني فيروز آبادي ' در خطبه هاي نمازجمعه سميرم در حسينيه انقلاب اسلامي اين شهر با اشاره به اهميت خدمت به مردم در نظام اسلامي، افزود: اين نوع خدمت بالاترين عبادت در آئين ماست و بسيار بر آن تاكيد شده است.
وي افزود: فردي كه قبول مسئوليت مي كند در انجام مسئوليت سهل انگاري كند يا با همه توان خود كار نكند پذيرفته نيست و خيانت به مردم و بيت المال است.
وي از مسئولان خواست فرصت خدمت را ارج گذارند و با استفاده صحيح از امكانات رضايت خالق و مخلوق را كسب كنند.
امام جمعه سميرم در ادامه به موضوع بحران جهاني و منطقه اي آب اشاره كرد و ادامه داد: همه بايد از اين نعمت خدادادي استفاده كنيم اما در نحوه استفاده بايد تجديد نظر كنيم تا در فصل گرم، دچار مشكل و كمبود آب نشويم.
حجت الاسلام دهقاني افزود: وضعيت منابع آبي شهرستان بحراني است و اينكه گفته مي شد كه آب از سميرم به ديگر استان ها و شهرها منتقل شود، درست و اصولي نبود و ما اجازه اين كار را نخواهيم داد.
وي تصريح كرد: موضوع انتقال آب از سميرم به ديگر استان ها منتفي شده است اما باز هم مسئولان و مديران مربوطه بايد با دقت اين مسائل را رصد و پيگيري كنند تا حقي از مردم زحمت كش اين خطه ضايع نشود.
امام جمعه سميرم تاكيد كرد: هر اقدامي هم اگر بخواهند انجام دهند ابتدا بايد نياز شهرستان را به طور كامل تامين و پس از آن به انتقال آب سميرم فكر كنند.
وي با تسليت سالروز وفات حضرت امُ البنين ( س) افزود: كار ارزشمندي كه شهدا و مادران و همسران و خانواده آنان كردند قابل توصيف نيست و بايد همواره قدردان آنان بود.
امام جمعه سميرم با اشاره به 14 اسفند روز درختكاري اظهار كرد: درختكاري در ايام نزديك عيد نوروز امري حسنه و پسنديده است و آيين اسلام هم بر آن تاكيد كرده است.
وي افزود: نيكي كردن به ديگران در هر قالبي كه باشد زيبا و نيكو است و رضايت خداوند را در پي دارد.
حجت الاسلام دهقاني همچنين كسب نشان اخلاقمداري شهربانو منصوريان، بانوي ووشوكار سميرمي قهرمان جهان و آسيا را به وي و مردم سميرم تبريك گفت.
شهرستان سميرم در 160 كيلومتري جنوب غربي اصفهان قرار دارد.
ت/7147/ 2093

سرخط اخبار استان‌ها