۱۰ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۱۸:۵۰
کد خبر: 82848422
۰ نفر
ایران در درمان های نوین بیماری سرطان آینده روشنی دارد

اهواز - ایرنا- دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:علم پزشكی به سمت درمان بیماری سرطان با كمك سلول های بنیادی حركت می كند و ایران در این زمینه آینده ای روشن دارد.

امیرعلی حمیدیه پنج شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا درخصوص روش های نوین درمان بیماری سرطان افزود: در آینده روش هایی مانند شیمی درمانی، رادیوتراپی و عمل جراحی برای درمان بیماری سرطان حذف می شود.
وی یادآور شد: ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش كرده تا بخشی از فعالیت های مرتبط با حوزه درمان های نوین سرطان را به خوزستان اختصاص دهد.
این مقام مسئول با اشاره به برگزاری سومین سمپوزیوم ایمون سل تراپی سرطان در خوزستان یادآور شد: این سمپوزیوم فرصت خوبی است تا اساتید دانشگاه، محققین و دانشجویان انگیزه بیشتری برای پژوهش در این حوزه به دست بیاروند.
حمیدیه با ابراز امیدواری از قرار گرفتن ایران در بین كشورهای پیشرو درمان های نوین سرطان در سال های آینده تصریح كرد: اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی اهواز ظرفیت بالایی در توسعه علوم سلول های بنیادی، مهندسی بافت و پزشكی دارند.
بر اساس آمار رسمی هم اكنون 350 هزار بیمار سرطانی در كشور وجود دارد و هر ساله 100 هزار نفر به این جمعیت افزوده می شود.
در حال حاضر سرطان در برخی از استان های كشور به عنوان دومین عامل مرگ و میر و در برخی دیگر سومین عامل مرگ محسوب می‌شود.
9887/6064