امیر دریادار خانزادی:سال آینده شاهد ارتقاء توان تجهیزاتی نیروی دریایی ارتش خواهیم بود

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع فرماندهان ارشد ناوگان جنوب نداجا گفت: سال 97 شاهد ارتقاء توان تجهیزاتی نیروی دریایی ارتش خواهیم بود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی در جمع فرماندهان ارشد ناوگان جنوب نیروی دریایی راهبردی ارتش با بیان اینكه سال 97 سال رشد و پیشرفت برای این نیرو است، گفت: در سال آینده با الحاق چندین فروند یگان شناور سطحی و زیر سطحی شاهد افزایش توان تجهیزاتی نداجا خواهیم بود .
وی اظهار داشت: بنابر تدبیر و رهنمودهای فرماندهی معظم كل قوا (مدظله العالی) مبنی بر شب حمله ای فكر كردن و لزوم آمادگی لحظه ای برای مقابله با تهدیدات، هر یگان نظامی باید در وهله اول نسبت به آموزش و آمادگی نیروی انسانی تجهیزات و زیر ساخت ها اطمینان خاطر داشته باشد تا در مقاطع زمانی حساس عكس العمل لازم را نشان دهد.
وی افزود : فرمانده باید در زمان صلح، آمادگی كامل را كسب تا در شرایط بحران و سخت و در زمان جنگ تصمیمات به موقع را اتخاذ كند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش عادی شدن وجود مشكلات و نواقص برای یگان های تجهیزات محور را مانند سم مهلك توصیف و خاطرنشان كرد: توصیه اكید من به فرماندهان این است كه هرگز دچار روزمرگی و عادت كردن به وجود مشكل و نقیصه در یكان تحت امرشان نشوند، بلكه در نهایت تلاش و مجاهدت در راستای مرتفع ساختن معایب و نواقص گام بردارند.
دریادار خانزادی در ادامه، كسب تجربه از پیشكسوتان و عبرت از وقایع گذشته را مهمترین نكته برای كاركنان، مدیران و فرماندهان جوان برشمرد و گفت: نیروی دریایی ارتش به معنای واقعی كلمه یك نیروی تجهیزات محور است. بر همین اساس استفاده از علم و دانش در راهبری یك یگان دریایی سیار مهم و ضروری بوده و همه ما مكلفیم در مسیر ارتقا دانش و به روز رسانی معلومات خود بكوشیم.
وی خدمت در یكان شناور را از مصادیق كارگروهی عنوان و اذعان داشت: همه مجموعه باید مانند یك چرخ دنده با هم حركت كنند و لازمه این حركت ، متمركز كردن توان و انرژی در راستای یك هدف واحد و شناخت این هدف است تا با هم افزایی تمام موانع پشت سر گذاشته شود .
فرمانده نیروی دریایی گفت: دریا یك محیط چند بعدی است و در آن با تجهیزات بسیار پیشرفته و سطح فناوری بالا، در عین حال یك محدوده بسیار وسیع مواجهیم، اما ذكر این نكته ضروری است كه در این مواجهه و در این عرصه خطیر ، صرفا داشتن تجهیزات كافی نبوده و نیروی انسانی متخصص و متعهد گره گشا خواهد بود. بنابراین همه ما می بایست نسبت به فراهم آوردن زمینه برای تربیت نسل آینده نیروی دریایی ارتش از هیچ كوششی فروگذار نكنیم.
دریادار خانزادی در پایان با اشاره به اهمیت موقعیت ژئوپولیتیكی كشور مان افزود: جمهوری اسلامی ایران یك بازیگر مستقل در منطقه است و نیروی دریایی راهبردی ارتش هم به عنوان دست بلند دیپلماسی دفاعی كشور می تواند نقش ویژه ای ایفا كند كه مظهر بارز این نقش، همایش بین المللی فرماندهان نیروی دریایی كشورهای حاشیه اقیانوس هند (IONS) اوایل اردیبهشت ماه سال آینده به میزبانی ایران است .
اجتمام*1933*1584

سرخط اخبار سیاست