موردي از ابتلاي افراد به بيماري آنفلوآنزاي پرندگان در سرپل ذهاب مشاهده نشده است

قصرشيرين- ايرنا- سرپرست فرمانداري سرپل ذهاب گفت: با انجام اقدام هاي پيشگيرانه براي مقابله با بيماري آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان، تاكنون موردي از ابتلاي افراد به اين بيماري در شهرستان گزارش و مشاهده نشده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، محبت جمالي نيا روز پنجشنبه در جلسه شوراي پدافند غيرعامل با موضوع پيشگيري از مخاطرات آنفلوآنزاي پرندگان افزود: آگاهي بخشي و اطلاع رساني به افراد در خصوص راه هاي انتقال براي انجام اقدام هاي مراقبتي و كنترل بهترين راهكار پيشگيرانه از اين بيماري است.
سرپرست فرمانداري سرپل ذهاب اضافه كرد: ارتقا شاخص هاي بهداشت عمومي مستلزم آموزش مستمر، فرهنگ سازي و اطلاع رساني گسترده است كه براي اين مهم بايد ظرفيت بخشداري ها و دهياران با مشاركت خانه هاي بهداشت به كارگيري شود.
وي گفت: به موازات فرهنگ سازي طرح پايش، كنترل و اجراي گشت هاي مشترك با همكاري ادارات دامپزشكي، شبكه بهداشت، شهرداري و صنعت و معدن براي مقابله و پيشگيري از آنفلوآنزاي پرندگان در سطح مرغداري ها و واحدهاي عرضه كننده طيور در شهرستان انجام شود.
رييس شبكه دامپزشكي سرپل ذهاب نيز در ادامه با توجه به حساسيت بحث بهداشت عمومي نظارت بر عرضه مرغ زنده، برخورد جدي براي جمع آوري طيور زنده فاقد گواهي سلامت دامپزشكي، كنترل محموله ها و رصد گلوگاه ورودي شهر از سوي پليس انتظامي و راهور و همچنين نظارت بر وانت بارهاي دوره گرد فروش طيور را خواستار شد.
دكتر مالك عظيمي گفت: در صورت مشاهده تلفات غيرعادي در جمعيت پرندگان و طيور بومي، مردم مي توانند مراتب را به شبكه دامپزشكي شهرستان سرپل ذهاب اطلاع و يا با شماره 42223933 تماس بگيرند.
سرپل ذهاب با بيش از 90 هزار تن جمعيت در غرب كرمانشاه واقع شده است.
3012/8066/7399