۱۰ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۰۴
کد خبر: 82847958
۰ نفر
ربیعی: هر ایرانی باید به  یك خیر و مددكار تبدیل شود

بندرعباس - ایرنا - وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: هر ایرانی باید به یك خیر و مددكار تبدیل شود و رسالت و سیاست ما نیز این است كه فرهنگ نیك و نیك خواهی را در جامعه گسترش دهیم و مردم در خیر جمعی مشاركت كنند.

به گزارش ایرنا، علی ربیعی در دومین روز سفر كاروان تدبیر وامید به هرمزگان روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از مركز نگهداری معلولان ذهنی حركتی حبیب بن مظاهر در بندرعباس افزود: كشور ایران بیش از هر چیز دیگری نیاز به غمخوار و افراد خیر خواه و نیكوكار دارد تا بتواند آن طور كه باید به مردم بویژه افراد معلول و نیازمند خدمت رسانی كند.
وی بیان داشت: اگر نگاه كنیم می بینیم كه هزینه های رفاهی یك نفر در شهرهای بزرگ نسبت به روستاها قابل قیاس نیست و گاهی 2 میلیون به صفر است كه این نابرابری ها و ناعدالتی باید جبران شود و به حداقل برسد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه لایحه مساعدت اجتماعی در دولت به تصویب رسیده و در چار چوب برنامه ریزی قرار دارد، اظهار كرد: سیاست ما براین است كه در راستای این لایحه افراد را به نوعی توانمند كنیم كه خود اداره زندگی را داشته باشند اما این امر به تنهایی امكان پذیر نیست و نیاز به همراهی و همیاری جامعه خیر و نیكوكار دارد.
ربیعی اضافه كرد: سالانه بیش از 30 هزار نفر از تحت پوشش بهزیستی از چرخه حمایتی خارج می شوند كه این افراد در بیرون یار و پشتیبانی ندارند.
وی گفت: مراقبت از این افراد باید تا پایان عمر دنبال شود و برای آن ها شغل و سرپناه و زندگی شرافتمندانه ای ایجاد شود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه در هفته نیكوكاری قرار داریم گفت: نیكوكاری فراتر از یك عنوان و یك مفهوم گسترده بوده و آن چیزی است كه جامعه ایران تشنه و نیازمند آن است.
ربیعی گفت: مددكاری یك شغل در بهزیستی نیست بلكه مفهوم این است كه هر ایرانی به انجام كارهای خیرخواهانه بپردازد.
وی در ادامه به مركز حبیب بن مظاهر بندرعباس اشاره داشت و یادآورشد: این مركز یك چار دیواری نیست بلكه مفهومی است كه امروز افراد پاك و معصومی در آن نگهداری می شوند كه هیچ گناهی مرتكب نشده اند و امیدواریم روزی برسد كه همه جامعه ایران و نسل های آینده در محیطی پر از عاطفه همراه با صفا و صمیمیت و مهربانی زندگی كنند.
به گزارش ایرنا، كاروان تدبیر و امید به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه نهم اسفند ماه وارد هرمزگان شد.
در این سفر 2 روزه 15 طرح مهم با هزینه بیش از 40 هزار میلیارد ریال از جمله فولاد صبا، مرحله جدید بندرشهید رجایی، پالایشگاه گاز گورزین قشم، طرح افزایش بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس افتتاح وعملیات اجرایی 15 طرح دیگر نیز با اعتبار بیش از 20 هزار میلیارد ریال آغاز شد.
این دومین سفر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به استان هرمزگان در سال جاری است و رئیس جمهوری، نهم و دهم اردیبهشت ماه امسال به بندرعباس سفر كرد كه طی آن مرحله اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس، صبا فولاد خلیج فارس و چند طرح عمرانی دیگر به بهره برداری رسید.
7195/ 6048 / 1200