استاندار گیلان: كسی حق ندارد آبروی خادمان مردم را ببرد

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: كسی حق ندارد آبروی خادمان مردم را ببرد، هركه فكر می كند قلمش زور دارد و می تواند سوء استفاده كند، در مقابلش می ایستم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مصطفی سالاری روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از 1481 واحد مسكن مهر استان كه بصورت همزمان در لاهیجان انجام شد، افزود: آنهایی كه فكر می كنند می توانند اشتباهات و بدنامی خود را با بردن آبروی مردم جبران كنند، بنده به آنان هشدار جدی می دهم و از مردم می خواهم كه آنها را قضاوت كنند.
وی خاطرنشان كرد: عده ای قلم در دست دارند كه به ظاهر ممكن است نافذ باشد، اما حق ندارند كار خطا انجام دهند؛ این قلم مقدس است و در جاهایی كه سوء استفاده شود، مردم قضاوت می كنند.
استاندار گیلان بیان داشت: كسانی كه فكر می كنند آبروی خادمان مردم را می توانند ببرند، اشتباه می كنند؛ خدا به كسی كه با آبروی دیگران برای خود به ظاهر آبرو بخرد، رحم نمی كند.
وی با بیان اینكه قلم ارزش دارد و مقدس است، اضافه كرد: ما قرار است برای مردم كار كنیم نه اینكه انتقام گیری صورت گیرد و نه اینكه از اختیار و قلم خودمان، سوء استفاده كنیم.
سالاری خاطرنشان كرد: قلم همه جا ارزش دارد، اگر من استاندار و فرماندار هم سوء استفاده كنیم، تقدس شكنی كرده ایم، اینطور نیست كه بعضی ها خودشان را مصون بدانند و بگویند مسئولیت متوجه عده ای است بلكه همه با هم بایستی برای مردم كار كنیم.
وی با بیان اینكه فضا برای همكارانم سخت است، گفت: اوایل سال آینده به تفصیل و مصداقی در جمع بزرگی از مردم، صریح سخن می گویم و از علما و روحانیون می خواهم كه در این بخش ورود كنند.
وی با بیان اینكه همكاران ما از پاك ترین، كار بلد ترین و درست ترین افراد هستند، تصریح كرد: نمی گویم كه مجموعه ما ایراد ندارد، در جاهایی كه ایراد هست؛ می پذیریم هركس كه تذكر دهد، قدردانی هم می كنیم و اگر نیاز به برخورد باشد در داخل سیستم برخورد هم می كنیم.
استاندار گیلان خاطرنشان كرد: اگر كسی در سیستم دولت سلامت كاری را حفظ نكند، با آبروی دولت بازی كرده كه حتما برخورد می كنیم.
وی با بیان اینكه از دارندگان قلم هم می خواهم امانت دار بوده و در مسیر مردم گام بردارند، اظهار كرد: اینطور نیست كه كار و خدمت به مردم را متوقف كنیم؛ مسئولیت امانتی در دست ماست.
وی اظهار كرد: از همكارانم می خواهم كه با شجاعت كار كنند، زیرا آبرو دست خداست؛ كسی كه درست و سالم برای مردم كار كند، توقف ها و موانع به آبرویش لطمه نمی زند.
استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشكلات مجموعه های مسكن مهر گفت: در مسكن مهر رشت بدون شبكه فاضلاب با مشكل روبرو خواهیم شد و رفع مشكل فاضلاب در شهرهای دارای مسكن مهر، باید مورد توجه قرار گیرد.
سالاری افزود: در مسكن مهر رشت بدون شبكه فاضلاب، نه تنها برای بهره برداران و ساكنان آن مكان، بلكه برای پایین دستی كه این فاضلاب ها سرازیر و وارد شهر می شود و رودخانه ها را آلوده و حتی اثراتش به تالاب انزلی كه میراث ملی و بین المللی است، خواهد رسید.
استاندار گیلان اظهار داشت: در شهرهایی كه شبكه فاضلاب وجود دارد، این اتصال را ایجاد و آن را به شبكه عمومی فاضلاب شهر الحاق می كنیم.
وی با اشاره به دسترسی به رینگ در مسكن مهر خاطرنشان كرد: این مورد بایستی مورد توجه قرار گیرد در غیراینصورت نه تنها برای كسانی كه رفت و آمد می كنند بلكه ترافیك سرازیر شده و در جاهای دیگر نیز گره های ترافیكی ایجاد می كند.
مراسم بهره برداری از 1481 واحد مسكن مهر شهرهای رشت، بندرانزلی، آستارا، آستانه اشرفیه، رودبار، رستم آباد، لوشان، لنگرود، فومن و تالش، امروز (پنجشنبه) به صورت همزمان و نمادین در مسكن مهر لاهیجان برگزار شد.
شهرستان لاهیجان در شرق استان گیلان واقع است.
7286/20087