۱۰ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۲۶
کد خبر: 82847905
۰ نفر
امكان صادرات 80 هزار تن گوشت مرغ از گلستان

گرگان – ایرنا – معاون برنامه ریزی واقتصادی جهادكشاورزی گلستان از امكان صادرات حدود 35 درصد از گوشت مرغ تولیدی در استان خبر داد و گفت: این میزان 80 هزار تن گوشت مرغ را شامل می شود.

حسین كاویانی كتولی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار كرد: گوشت مرغ تولیدی دارای وزن مناسب برای مصرف و صادرات است.
به گفته وی؛ گلستان 970 واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت تولید سالانه 253 هزار تن دارد كه این واحدها با ظرفیت 70 تا 75 درصد فعال است.
وی بر سرمایه گذاری در حوزه دستیابی به بازار مناسب به منظور رونق تولید گوشت مرغ در استان نیز تاكید نمود و پیشنهاد كرد كه ضمن پرداخت یارانه مستقیم به تولیدكنندگان برای كاهش هزینه تولید گوشت مرغ، یارانه صادراتی به صادر كنندگان این بخش اختصاص یابد.
به تازگی مختار مهاجر رییس سازمان جهادكشاورزی گلستان اعلام كرد كه تولید گوشت مرغ در واحدهای پرورش مرغ گوشتی استان به مرز 210 هزار تن رسیده در حالی كه سال قبل حدود 156 هزار تن بود.
به گفته وی؛ همچنین جوجه ریزی در مرغداری های گوشتی استان ماه گذشته هفت میلیون و 500 قطعه بود كه اكنون به 9 میلیون و 500 قطعه افزایش یافته است.
مهاجر با اشاره به پروژه استفاده حداكثری از ظرفیت مرغداری های گلستان افزود: كاهش قیمت تمام شده محصول به دلیل مدیریت واحد و كم شدن هزینه ها، توان بازیابی و تولید مرغ با كیفیت، تولید و صادرات براساس سفارش مشتری، استفاده از برند خاص برای صادرات و امكان رصد كیفیت از جمله اهداف این پروژه است.
گلستان استانی پاك از آنفلوانزای فوق حاد طیور بوده و از قطب های پرورش مرغ گوشتی در كشور به شمار می رود.
6204/1648