فعاليت 3355 واحد توليدي صنعتي در آذربايجان شرقي

تبريز- ايرنا - سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري آذربايجان شرقي با اشاره به فعاليت 3355 واحد توليدي در اين استان، گفت: شفاف سازي و دقت عمل در ارائه آمار واقعي زمينه ساز توسعه است.

علي جهانگيري روز پنجشنبه در جمع مديران سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بيان اينكه آذربايجان شرقي از نظر تعداد صدور پروانه هاي بهره برداري رتبه دوم و از نظر سرمايه گذاري رتبه چهارم در كشور را داراست، خاطرنشان كرد: دستيابي به آمار واقعي مبناي برنامه ريزي هاي كلان استاني است.
وي با اشاره به اينكه طرح پايش براي اولين بار در كشور طي سال گذشته و جاري اجرايي شد، گفت: اين طرح از مهمترين برنامه هاي اجرايي در خصوص شناسايي واحدهاي فعال و غيرفعال و توليدكنندگان واقعي بود و منجر به احصاء آمار دقيق و به روز از توليدكنندگان شد.
وي اضافه كرد: همين موضوع در اختصاص منابع و زيرساخت هايي نظير آب، برق و گاز و همچنين تسهيلات بانكي به واحدهاي صنعتي بسيار موثر بود.
جهانگيري با بيان اين كه حركت با برنامه و قانونمند در جهات مختلف اقتصادي امري ضروري است، افزود: حساسيت در انجام مسئوليت ها و رفع موانع توليد به منظور ايجاد اشتغال پايدار و ارتقاء جايگاه استان را خواستار شد.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربايجان شرقي هم با اشاره به جايگاه استان در صنايع مختلف اظهاركرد: به همت مديران واحدهاي توليدي و مسئولان استاني امروز شاهد موفقيت هاي صنعتي هستيم و موفق به رتبه نخست در توليد شيشه و رتبه دوم در توليد فولاد شده ايم.
حسين نجاتي اعلام كرد: مديران واحدهاي صنعتي علاوه بر بهره مندي از تسهيلات بازسازي و توسعه، مواداوليه و نوسازي ماشين آلات توليدكنندگان مي توانند از معافيت هاي گمركي ورود ماشين آلات نيز استفاده كنند.
3071/6183