ترخيص كالاهاي حوزه ICT در گمرك منطقه ويژه اقتصادي پيام سرعت مي گيرد

كرج-ايرنا- مدير كل امور گمركي و ترانزيت كالاي شركت خدمات هوايي پيام البرز گفت كه ترخيص كالاهاي حوزه ICT در گمرك منطقه ويژه اقتصادي پيام سرعت مي گيرد.

به گزارش ايرنا، ، محمد رضا واعظي پور روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: سال گذشته تفاهم نامه همكاري بين وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري منعقد كه بر مبناي آن به منطقه ويژه اقتصادي پيام ماموريت ايجاد شهرك ICT ، صادرات و واردات كالا در حوزه ICT نظيرموبايل و تجهيزات كامپيوتري داده شد.
وي با اشاره به فعاليت هاي انجام شده اظهار داشت: به همين منظور نشستي با مدير كل تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي منطقه شمال برگزار كه در اين نشست علاوه بر معرفي مجموعه پيام ،اقدامات ، توانمندي هاي آن، درخواست شد با توجه به ايجاد دو شهرك بين المللي و داخلي ICT در منطقه ويژه اقتصادي پيام ، صادرات و واردات كالاهاي ICT صرفا از گمرك پيام انجام شود .
واعظي پور گفت: همچنين از آنجا كه فرودگاه پيام زير مجموعه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات است، در اين نشست مطرح شد كه لازم است تا نماينده كل سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي به جاي هفته اي يك روز، سه روز در هفته در منطقه ويژه اقتصادي پيام مستقر تا روند انجام كارها سرعت بيشتري به خود بگيرد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به برگزاري تور پيام گردي در ارديبهشت ماه سال آينده اشاره و خاطر نشان كرد: با هدف آشنايي صادر كنندگان و وارد كنندگان كالاهاي ICT با مجموعه توانمندي ها، شهرك هاي بين المللي و داخلي ICT در پيام و ساير مواردي كه منطقه ويژه اقتصادي پيام براي فعاليت فعالان حوزه ICT فراهم آورده در ارديبهشت ماه سال آينده تور پيام گردي در منطقه برگزار مي شود .
مدير كل امور گمركي و ترانزيت كالاي شركت خدمات هوايي پيام افزود: از آنجايي كه مجموعه پيام و ماموريتي كه در اين حوزه، بر عهده اين منطقه گذاشته شده به طور كامل براي فعالان عرصه صادرات و واردات حوزه ICT ناشناخته مانده به همين منظور مقرر شده تا با همكاري سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي اين تور برگزار گردد.
30 هكتار از اراضي منطقه ويژه اقتصادي پيام به ايجاد شهرك ICT اختصاص داده شده است.
7414/6155