۱۰ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۲۰
کد خبر: 82847894
۰ نفر
شهردار: مشهد پازلي از فرصتها و تهديدهاست

مشهد- ايرنا- شهردار مشهد گفت: شهر مشهد پازلي از فرصتها و تهديدهاست و هنر مديريت شهري چينش اين پازل، استفاده از فرصتها و از بين بردن تهديدهاست.

قاسم تقي زاده خامسي روز پنجشنبه در نخستين نشست هيات رئيسه شوراهاي اسلامي كلانشهرهاي كشور در مشهد افزود: آلودگي هوا و محيط زيست، بافت فرسوده و مسكن ناكارآمد از تهديدهاي كلانشهر مشهد است.
وي اظهار كرد: حريم اين كلانشهر در طرح جامع و تفصيلي جديد سه برابر شهر است و در اين كلانشهر 2 هزار و 300 هكتار بافت فرسوده وجود دارد.
وي گفت: وجود بارگاه منور رضوي و 28 ميليون زائر در سال نيز از فرصتهاي اين كلانشهر است.
شهردار مشهد افزود: در اين شهر همدلي و همراهي شوراي شهر با مديريت شهري وجود دارد كه بايد با بهره گيري از اين فرصتها به تغييري كه مد نظر مردم است دست يابيم چرا كه كار ما اميدآفريني براي مردم است.
وي اظهار كرد: مردم در شهرها و كلانشهرها با هدف تغيير در زندگي به منتخبان خود راي داده اند و بايد اين تغيير با هماهنگي و همدلي بين مديريت شهر، شوراي شهر و دستگاههاي اجرايي محقق شود.
وي با اشاره به گذشت 6 ماه از فعاليت پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و مديريت شهري جديد گفت: در اين مدت نتوانسته ايم اميد را به زندگي مردم بازگردانيم لذا بايد در روشهاي خود بازنگري كنيم.
در اين نشست اعضاي هيات رئيسه شوراهاي اسلامي كلانشهرهاي تهران، مشهد، شيراز، قم، اصفهان، اهواز، تبريز و كرج حضور دارند.
1922/7505/ 6053