اختلاف 6 ساله درروستاي پلنگي مرودشت به سازش انجاميد

شيراز - ايرنا - معاون قضايي دادگستري استان فارس و رئيس شوراهاي حل اختلاف اين استان اعلام كرد: اختلافات 6 ساله قومي و طايفه اي در روستاي پلنگي بخش كامفيروز شهرستان مرودشت با پادرمياني ريش سفيدان محلي و تلاش شوراي حل اختلاف و تعامل خانواده ها به صلح و سازش رسيد.

به گزارش دريافتي پنجشبه ايرنا ، حجت الاسلام سيد عبدالمهدي موسوي در مراسمي كه با حضور مسئولان شهرستان مرودشت و بخش كامفيروز در اين روستا برگزار شد اضافه كرد:‌ آن چه باعث ثبات و امنيت مستمر در جامعه مي شود ختم اختلافات و منازعات با مصالحه و گذشت است كه در كلام و سيره انبياي الهي نيز به اين موضوع اشاره شده است.
موسوي ضمن قدرداني از حضور مردم روستاي پلنگي در اين اقدام شايسته گفت: امروز مردم اين بخش با اقدام ارزشي و كريمانه خود باعث شدند حادثه ناگواري كه در ساليان گذشته رخ داد و باعث از بين رفتن آرامش و امنيت بين دو طايفه اهالي روستا شده بود امروز تبديل به وحدت، دوستي و برادري شود.
در اين مراسم مردم دو طايفه روستاي پلنگي بخش كامفيروز ضمن سوگند به كلام الله مجيد و با ذكرنام مبارك ام الائمه حضرت زهرا سلام الله عليها قسم ياد كردند كه كدورت ها و اختلافات گذشته خود را فراموش و با برادري، وحدت و همدلي با صلح و سازش در كنار يكديگر زندگي كنند.
مرودشت حدود 45 كيلومتري شمال شيراز است.
6113 /1876