رشد 15 درصدی جابجایی كالا در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - رئیس اداره كالا اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: با بررسی انجام شده از سامانه كنترل بارنامه، تناژ جابجا شده در بهمن امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد و سفر كامیونی نیز 13 درصد رشد داشته است.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی هادی حیدری افزود: در این مدت بیش از چهار میلیون و 244 هزار تن كالا با بیش از 284 هزار سفر كامیونی در استان خراسان جنوبی به مقاصد درون و برون استانی جابجا شده است.
وی بیان كرد: عمده كالاهای جابجا شده از مبداء استان به ترتیب سیمان كیسه ای، زغال سنگ، سنگ سنگبری، انواع كاشی، خاك معدنی، بنتوشیت، سیمان فله‌ای، خاك نسوز و مصالح ساختمانی بوده است.
رئیس اداره كالا اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی اظهار كرد: در حال حاضر هشت هزار و 453 نفر راننده حمل و نقل كالا اعم از ناوگان باری و وانت در حمل و نقل كالای استان با استفاده از چهار هزار و 578 دستگاه انواع كامیونت، كامیون و تریلی و وانت بار در این حوزه فعال هستند.
وی گفت: عمر متوسط ناوگان باری حمل و نقل كالای استان 12.37 سال است كه نسبت به عمر ناوگان باری حمل و نقل كالای كشوری (17.04 سال) و عمر متوسط ناوگان وانت بار 6،86 سال است كه نسبت به عمر ناوگان وانت باری حمل و نقل كالای كشوری (8.02 سال) بوده و از وضعیت مطلوبی برخوردار است.
استان خراسان جنوبی با 460 كیلومتر مرز مشترك با كشور افغانستان، سومین استان پهناور كشور بوده و با 6 استان كشور همجوار است.
مجموع راه های آسفالت استان خراسان جنوبی 10 هزار و 573 كیلومتر است كه 2 هزار و 74 كیلومتر را راه شریانی تشكیل می دهد.
5775*3028