موفقیت های دولت در حوزه اقتصاد استان یزد زیاد است

یزد - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد گفت: تاكنون دولت تدبیر و امید موفقیت های زیادی در حوزه اقتصاد به ویژه در این استان داشته است.

علی زینی ‌وند،روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ابركوه با بیان اینكه دولت تمركز جدی در ایجاد اشتغال و تحول در حوزه اقتصاد دارد، تاكید كرد: در این ارتباط برنامه هایی خوبی در چارچوب اقتصاد مقاومتی در قالب رونق تولید، اشتغال پایدار روستایی و فراگیر اجرا شد.
وی اظهار كرد: نشست های خاصی هم برای بررسی مسایل و مشكلات حوزه اقتصادی و تولید كنندگان در شهرستان ها و حتی در محل واحدهای تولیدی و صنعتی استان با حضور مدیران و مسئولان بانك های عامل تشكیل و از نزدیك مسایل رسیدگی شد.
معاون استانداری یزد به رویكرد دولت به واحدهای تولیدی فعال ، نیمه فعال و حتی واحدهایی كه بدون بازده هستند اشاره كرد و یادآورشد: دولت ضمن حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی فعال در جهت حفظ اشتغال موجود، نسبت به تامین نقدینگی این واحدها توجه دارد و برنامه هایی هم برای كمك به واحدهای تولیدی نیمه فعال استان مد نظر است.
زینی ‌وند در ادامه به واحدهای تولیدی كه بدون بازده هستند اشاره كرد و یادآور شد: در این نوع واحدها، ماشین آلات خط تولید فرسوده و ارائه خدمات به شیوه گذشته پاسخگو نیست، باید مدیران و صاحبان این قبیل واحدها ، خط تولید را به روز رسانی و تغییر دهند .
معاون استاندار یزد ادامه داد: یكی دیگر از برنامه متمركز دولت در برنامه ریزی در حوزه صنعت، تقویت مشاغل حوزه روستایی و خرد خانگی با كمك دهیاران، بخشداران و فرمانداران است.
زینی وند، تاكید كرد: دولت علاوه بر كمك به پرداخت وام، وظیفه دارد و خود را هم ملزم می داند، مشاوره و راهنمایی های لازم را به تولید كنندگان ارائه دهد.
معاون استاندار یزد با اشاره به بازدیدهای مرتب و دوره ای مدیران و كارشناسان ذی ربط از واحدهای صنعتی و تولیدی ابركوه تصریح كرد: كارخانه ها و كارگاه های شهرستان واحدهای موفقی هستند و نیاز به كمك و سرمایه در گردش دارند.
زینی وند تاكید كرد: بانك های عامل باید به این واحدها كمك كنند و در حد امكان بازپرداخت وام تمدید شود.
وی ادامه داد: مجموعه مدیریت استان تصمیم خوبی برای حل و فصل مسایل و مشكلات واحدهای صنعتی ابركوه اتخاذ كردند تا در كوتاه ترین زمان ممكن مشكل واحدهایی كه بازدید شد، رفع شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد اظهار كرد: در بازدید از فعالیت طرح بین المللی ترسیب كربن در بخش بهمن ابركوه، اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان با اجرای این طرح به ایجاد اشتغال در منطقه كمك كردند .
وی با بیان اینكه در طرح یادشده كارهای بسیار خوبی انجام شد، افزود: در بخش مشاغل خانگی اتفاق های خوبی هم رخ داد ، و آموزش كاشت گیاهان كم آبخواه به روستاییان ارائه شد و فعالیت های خوبی هم در حوزه بیابان زدایی و طرح ترسیب كربن انجام شده است .
معاون استاندار یزد همچنین تاكید كرد: بخشی از مسایل و مشكلات واحدهای ابركوه بررسی و پس از جمع بندی برای پیگیری به استاندار و دیگر مدیرانی كه باید موضوع را پیگیری كنند، ارسال می شود.
مركز شهرستان 53 هزار نفری ابركوه در140كیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
7540/ 2047/