41 روستای عشایری در پارس آباد آب آشامیدنی ندارد

اردبیل - ایرنا - فرماندار پارس آباد مغان گفت كه در زمان حاضر 41 روستا و قشلاق عشایری این شهرستان مرزی فاقد لوله كشی آب آشامیدنی سالم و بهداشتی است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، اكبر صمدی روز پنجشنبه در جمع مردم قشلاق قنبرلو پارس آباد افزود: خط انتقال و شبكه گذاری مجتمع آبرسانی امام علی (ع) به اتمام رسیده و منبع یك هزار متر مكعبی آن در دست اجراست كه با تكمیل و بهره برداری كامل از این مجتمع ، مشكل نبود و یا كمبود آب آشامیدنی بسیاری از روستاهای منطقه مرتفع می شود.
وی با بیان اینكه این طرح هم اكنون با شتاب خوبی اجرا می شود، گفت: علاوه بر این، طراحی و اجرای یك خط انتقال دیگر برای آبرسانی به هشت قشلاق عشایری با همت و همكاری اداره آب و فاضلاب روستایی و امور عشایری شهرستان در دستور كار است.
وی به ضرورت گازرسانی به روستاها و قشلاق های بدون گاز تاكید و بیان كرد: پكیج گازرسانی به قشلاق قنبرلو نیز طراحی شده و كه در سال 97در كنار اجرای طرح هادی عملیاتی خواهد شد.
صمدی همچنین نبود پوشش ارتباطی تلفن همراه در برخی از روستاها و مناطق عشایرنشین را از مشكلات مهم این شهرستان ذكر و بیان كرد: تقویت پوشش خطوط تلفن همراه و رفع مشكل آنتن دهی از خواسته ها و مطالبات اصلی مردم تعداد زیادی از روستاهای عشایری از جمله قشلاق قنبرلو است كه باید در این راستا اقدام اساسی و جدی صورت گیرد.
وی همچنین از اختصاص 500 میلیون ریال اعتبار اولیه برای آبرسانی و 2 میلیارد ریال نیز برای آسفالت راه ارتباطی قشلاق قنبرلو خبر داد و افزود: خدمات رسانی به قشلاق ها و مناطق روستایی و عشایرنشین و رفع نیازهای و مطالبات آنها از سیاست ها و برنامه های مهم دولت تدبیر و امید است.
پارس آباد در شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
6016/7121