۱۰ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۸:۴۸
کد خبر: 82847694
۰ نفر
مصرف قارچ سمی3كودك را روانه بیمارستان كرد

گنبدكاووس- ایرنا - مدیر شبكه بهداشت و درمان شهرستان مراوه تپه در شرق استان گلستان از مسمومیت سه كودك چهار، پنج و هفت ساله این شهرستان مرزی براثر مصرف نوعی قارچ سمی و انتقال آنها به بیمارستان خبر داد و گفت: یكی از این كودكان در بخش آی سی یو بستری شده است.

دكتر رحمان بردی اوزونی دوجی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این كودكان كه دختر و از اهالی روستای كچیك مراوه تپه هستند، هنگام بازی در مراتع اطراف محل زندگی خود نوعی قارچ می بینند و با گمان خوراكی بودن ، اقدام به خوردن آن می كنند.
وی افزود: دو نفر از این كودكان تنها قارچ را مزه كرده بودند اما یكی از آنان قارچ را به طور كامل می خورد كه هر سه نفر آنان دچار مسمومیت می شوند.
اوزونی دوجی اضافه كرد: این كودكان بلافاصله به مركز درمانی روستا و در ادامه به بیمارستان شهرستان كلاله منتقل می شوند.
مدیر شبكه بهداشت و درمان شهرستان مراوه تپه با بیان اینكه مسمومیت با قارچ برای نخستین بار است كه در این شهرستان حادث می شود، تصریح كرد: از سه مسموم این حادثه دو نفر شرایط عمومی عادی داشته و هم اكنون دربخش كودكان بیمارستان كلاله بستری هستند.
وی ادامه داد: كودك سوم كه هفت سال دارد و اقدام به خوردن قارچ كرده بود، هم اكنون در بخش آی سی یو بیمارستان بستری است و یك تیم پزشكی مراقبت های لازم را انجام می دهد.
دكتر اوزونی دوجی، زمان رخداد این حادثه را عصر هفتم اسفند اعلام كرد و گفت: بیشتر افراد بزرگسال این منطقه با قارچ های خوراكی و غیرخوراكی كه فرا رسیدن فصل بهار در مراتع منطقه رویش پیدا می كنند، آشنا هستند.
وی افزود: اطلاع رسانی های لازم در این خصوص برای روستائیان انجام شده و خانواده ها باید ضمن آگاهی بخشی به فرزندانشان، مراقبت بیشتری از آنان داشته باشند.
شهرستان مرزی مراوه تپه با افزون بر 60 هزار نفر جمعیت درمنتهی الیه شرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860 / 1200