تفاهم نامه طرح توسعه بیمه زنان روستایی و عشایر همدان منعقد شد

همدان-ایرنا- تفاهم نامه طرح توسعه بیمه زنان روستایی و عشایر استان همدان میان دفتر امور بانوان و خانواده استانداری همدان و صندوق بیمه عشایری و روستایی استان همدان منعقد شد.

به گزارش ایرنا، مشاور امور بانوان استانداری همدان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در راستای توسعه بیمه بانوان در روستاها و مناطق عشایری، دفتر امور بانوان وخانواده استانداری همدان با همكاری صندوق بیمه روستایی و با هدف توسعه بیمه زنان روستایی و عشایر استان، اقدام به برگزاری جلسات و هماهنگی در بین دستگاه های اجرایی مشمول طرح كردند.
طاهره دوروزی افزود: حاصل این تعامل و هم افزایی، تفاهم نامه طرح توسعه بیمه زنان روستایی و عشایر استان همدان است .
وی اظهار كرد: براساس این تفاهم نامه مقرر شد، نظارت بر اجرای تفاهم نامه بر عهده دفتر امور بانوان و خانواده استانداری باشد و از طریق نظارت بر عملكرد دستگاه های اجرایی، گزارش فصلی صندوق بیمه روستائیان و عشایر و سایر موارد نظارتی انجام شود.
مشاور امور بانوان و خانواده استانداری همدان اظهار كرد: همكاری دستگاه های اجرایی، در راستای توسعه بیمه زنان روستایی و عشایر، با توجه به موارد تعیین شده برای دستگاه اجرایی آنها است.
دوروزی ادامه داد: در این تفاهم نامه، علاوه بر وظایف تعیین شده برای دستگاه های اجرایی ، تعدادی از وظایف نیز به صورت عمومی و مشترك برای دستگاه های اجرایی در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینكه نشست آموزشی در خصوص آشنایی با صندوق بیمه عشایری و روستایی در حضور مدیران ادارات شهرستان برگزار شد افزود: همایش و كارگاه های های آموزشی در ادارات شهرستان در خصوص اطلاع رسانی به روستائیان با حضور كارشناسان صندوق برگزار می شود.
وی ادامه داد: همكاری با صندوق برای تهیه مستندهای ترویجی در خصوص صندوق بیمه روستاییان ، معرفی كارگزاران صندوق به جامعه هدف سازمان، اطلاع رسانی شرایط، مزایا،خدمات و تعهدات بلند مدت صندوق از جمله مفاد این تفاهم نامه است.
گفتنی است، بیش از یك هزار خانوار استان در سالجاری مشمول طرح بازنشستگی بیمه اجتماعی روستایی، عشایری هستند.
7523/1181