جا‌به‌جایی سركرده‌های داعش با بالگردهای آمریكایی در حسكه

دمشق- ایرنا- منابع محلی در سوریه فاش كردند كه بالگردهای آمریكایی اقدام به جابه‌جایی جمعی از سركرده های داعش از منطقه الشدادی به یكی از مراكز آموزش نظامی خود واقع درحومه جنوبی حسكه كردند.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) دوشنبه شب به نقل از منابع محلی در این مناطق اعلام كرد: چند بالگرد آمریكایی شب گذشته اقدام به انتقال یك گروه جدید از سركردگان 'داعش' از منطقه الشدادی به یكی از مراكز آموزش نظامی خود واقع در حومه جنوبی حسكه كردند.
سانا افزود: دو بالگرد آمریكایی شب گذشته عملیات هلی برد را در منطقه تویمین واقع در جنوب شرقی شهر الشدادی انجام داده و شماری از عناصر 'داعش' را به مركز 'صباح الخیر' كه نیروی های آمریكایی از آن به عنوان مركز آموزش گروه های تروریستی استفاده می كند، منتقل كرده است.
بر اساس این گزارش ، آمریكایی ها در جهت سوء استفاده و سرمایه گذاری در حوزه تروریسم بازماندگان گروه تروریستی داعش را ساماندهی می كنند.
بالگردهای آمریكایی ماه گذشته نیز در حالی كه در ارتفاع پایینی از سمت حومه شمالی دیرالزور بر فراز اردوگاه السد به پرواز در آمده بودند، در جنوب استان حسكه نزدیك سد الباسل فرود آمدند.
این بالگردها حامل چند تن از سركردگان گروه تروریستی داعش بودند كه به گروه های قسد (نیروهای سوریه دموكراتیك) كردی پناه برده بودند.
این سومین بار است كه بالگردهای آمریكایی عملیات مشابهی را در سوریه انجام می دهند.
دو ماه گذشته نیز چند بالگرد آمریكایی 47 نفر از سركرده های داعش را كه از حملات ارتش سوریه فرار كرده بودند، به نزدیكی سد الباسل در جنوب استان حسكه انتقال دادند.
برخی از این افراد به خاطر جراحت های وارده تحت درمان و مداوا نیز قرار گرفتند.
آمریكا در چند ماه گذشته كمك های مختلفی به داعشی های موجود در صحرای سوریه انجام داده است.
كمك های اطلاعاتی برای حمله به پایگاه های ارتش سوریه و نیز انتقال سركرده های خارجی داعش و نجات جان آنها از جمله حمایت های آمریكا از این گروه تروریستی بوده است.
مركز هماهنگی روسی در پایگاه حمیمیم ماه پیش اعلام كرد كه ائتلاف آمریكایی ، همچنان به همكاری خود با باقیمانده تروریست ها در سوریه ادامه می دهد.
این مركز افزود: نظامیان آمریكایی در نزدیكی اردوگاه پناهجویان شهر حسكه با سازماندهی گروه های جدا شده از تروریست ها، در حال ایجاد یك گروه نظامی تحت عنوان «ارتش سوریه جدید» هستند.
شبد**خاورم**8005 **1010

سرخط اخبار جهان