سه روستای فارس برگزیده جشنواره روستاها و عشایر دوستدار كتاب شدند

شیراز- ایرنا- روستای فهلیان ممسنی برگزیده برگزیدگان جشنواره روستاها و عشایر دوستدار كتاب ایران و روستاهای امامزاده بزم بوانات و فیشور اوز لارستان به عنوان روستاهای دوستدار كتاب در كشور معرفی شدند.

سرپرست اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس دوشنبه به ایرنا گفت: این سه روستا از برگزیدگان چهارمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار كتاب ایران كه در تهران برگزار شد، هستند.
غلامرضا یوسفی نژاد اعلام كرد: روستای فهلیان شهرستان ممسنی به دلیل استمرار فعالیت‌های كتابخوانی با رأی هیئت داوران عنوان برگزیده برگزیدگان را در جشنواره معرفی عشایر و روستاهای دوستدار كتاب به‌ دست آورد.
وی ادامه داد:‌ همچنین روستاهای امامزاده بزم بوانات و فیشور اوز لارستان به دلیل ترویج فرهنگ كتابخوانی حائز رتبه شدند.
فراخوان چهارمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار كتاب آذر 96 بود كه بیش از 1300 روستای استان های كشور عملكرد خود را برای ترویج كتابخوانی و حمایت از دوستداران كتاب در بین عشایر و روستاها به دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال كردند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هرساله جشنواره روستاها و عشایر دوستدار كتاب را با هدف حمایت از اقدام های انجام شده در روستاها و پشتیبانی از پیشنهادهای ابتكاری در حوزه كتاب و كتابخوانی در روستاها و معرفی فعالیت های فرهنگی و ترویجی مرتبط با كتاب خوانی با مشاركت مردم و دستگاه های فعال در روستا برگزار می كند.
برگزیدگان چهارمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار كتاب همزمان با انتخاب چهارمین پایتخت كتاب ایران، هشتم اسفند معرفی می‌شوند.
ممسنی به مركزیت نورآباد در 158 كیلومتری غرب شیراز،‌ بوانات در 230 كیلومتری شمال این شكلانشهر و اوز در 340 كیلومتری جنوب شرقی شیراز است.
7375 / 1876

سرخط اخبار استان‌ها