ساخت بازی 'دفاع مقدس' توسط حزب الله لبنان برای مقابله با جنگ نرم دشمنان

تهران- ایرنا- رسانه های خبری لبنان گزارش دادند كه حزب الله در راستای مقابله با جنگ نرم دشمنان، یك بازی سه بعدی ویدئویی به نام 'دفاع مقدس' ساخته كه بازی كنندگان آن در نقش رزمندگان حزب الله در سوریه و برای حمایت از لبنان و مقدسات علیه عناصر تروریستی تكفیری داعش می جنگند.

به گزارش امروز (یكشنبه)رسانه های لبنانی، حزب الله هدف از ساخت این بازی سه بعدی را مقابله با دشمن تروریستی تكفیری عنوان و تاكید كرده است كه هدف این بازی نشان دادن راه فداكارانه در مواجهه با تفكیری هایی است كه قصد داشتند مقدسات را نابود و به خاك لبنان تعرض كنند.
فیلم دفاع مقدس این پیام را منتقل می كند كه 'در دفاع از لبنان و مقدسات باید به نیروهای مقاومت پیوست'.
طبق این گزارش، بازی دفاع مقدس كه با شعار 'حمایت از وطن و مقدسات' ساخته و تولید شده است، از چند مرحله دینی، سیاسی و نظامی تشكیل می شود.
سازندگان این فیلم گفتند: فیلم دفاع مقدس تنها یك بازی نیست، بلكه یك شبیه سازی است كه هدف آن مستندسازی مرحله ای از دفاع مقدس در مقابل جریان تروریستی تكفیری و مقابله با پروژه آمریكایی- صهیونیستی است.
شبكه خبری سی ان ان نیز در این باره گزارش داد، حزب الله یك بازی ویدئویی به نام 'دفاع مقدس' ساخته كه بازی كنندگان آن نیروهای حزب الله هستند كه در سوریه علیه تكفیری ها می جنگند. در این بازی مجموعه ای از چند جنگ طراحی شده كه بازی كنندگان آن، ماموریت خود را با دفاع از حرم'حضرت زینب' (س) در دمشق آغاز می كنند و این نبردها تا مرزهای مشترك لبنان و سوریه در منطقه 'راس بعلبك' ادامه دارد.
حزب الله، سه هدف اصلی برای طراحی این بازی عنوان كرده است: نخست، شبیه سازی نبردهای نیروهای حزب الله با تكفیری ها، دوم، بالا بردن روحیه جهادی در میان مردم آسیب دیده از تروریست ها، سوم، مستند سازی پیروزی ها بر دشمن تكفیری در منطقه.
رسانه های خبری نزدیك به حزب الله، این بازی را در چارچوب رقابت با سایر بازی ها در راستای جنگ نرم طبقه بندی و اعلام كردند در بازی های ویدئویی معمولا سرباز آمریكایی در حال نبرد با سرباز روس یا عرب یا تروریست هاست. به نحوی كه این بازی ها به مخاطب اینگونه القا می كند كه آمریكا در راس دفاع از حقوق بشر در منطقه قرار دارد، در حالی كه واقعیت چیز دیگری است.
براساس این گزارش، این بازی مراحل مختلفی دارد كه اولین مرحله آن، دفاع از حرم حضرت زینب (س) در جنوب دمشق، می باشد. سپس دو نبرد 'الحجیره' و 'القصیر' آغاز می شود كه هر یك دو مرحله دارند. پس از آن نبرد منطقه 'راس بعلبلك' شبیه سازی شده است. این منطقه واقع در شرق لبنان است كه تابستان گذشته با عملیات نیروهای حزب الله و ارتش های سوریه و لبنان از وجود تروریست های داعش و 'التحریر الشام' پاكسازی شد.
به نوشته پایگاه های خبری، مهمترین نبرد این بازی، نابودی عنصر تكفیری و تروریستی'علی الهندوای' مشهور به 'ابو عبدو' است كه مسئول انتقال تروریست های انتحاری به لبنان و مجهز كردن خودروهای بمب گذاری شده و ارسال آنها به این كشور بود.
خاورم**9329**3404