۵ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۲۳:۵۵
کد خبر: 82842605
۰ نفر
كامران قاسم پور طلاگرفت

كی یف - ایرنا -كامران قاسم پور آزاد كار وزن 86 كیلوگرم ایران در مسابقه فینال این وزن در رقابت های بین المللی جام قهرمانان و مربیان اوكراین با پیروزی مقابل حریف آمریكایی به مدال طلا دست یافت.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، رقابت های بین المللی كشتی آزاد و فرنگی جام كشتی گیران و مربیان اوكراین روزهای 4 تا 6 اسفندماه با حضور 35 كشور جهان در سالن ورزشی اسپورت پالاس شهر كی یف اوكراین برگزار می شود.
دیدار فینال وزن 86 كیلوگرم شنبه شب به وقت محلی برگزار شد كه كامران قاسم پور با نتیجه چهار بر یك ریچارد پری از آمریكا را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.
قاسم پور در رقابت های این وزن در دور اول با نتیجه 11 بر صفر كانان علی اف از آذربایجان را مغلوب كرد و در دور بعد الكساندر گوستیف از آذربایجان را با نتیجه 5 بر صفر شكست داد تا در دور سوم مقابل استفان ریچموث از سوئیس با نتیجه 5 بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار نیمه نهایی شد.
قاسم پور در این دیدار شامیل كودیاماگمدوف كشتی گیر روسی الاصل ایتالیا و قهرمان اروپا را با نتیجه 6 بر 2 شكست داد به دیدار فینال راه یافت.
وی در این دیدار برای كسب مدال طلا به مصاف ریچارد پری از آمریكا رفت و با مغلوب كردن حریف خود مدال قهرمانی این وزن را به گردن آویخت.
همچنین امروز در كشتی فرنگی رامین باستانی در وزن 55 كیلوگرم و فرشاد بلفكه در وزن 72 كیلوگرم دو مدال برنز برای تیم ایران كسب كردند.
در پیكارهای چهار وزن دوم نیز امروز نیز پژمان پشتام در وزن 77 كیلوگرم كشتی فرنگی به دیدار فینال راه یافت و محمد متقی نیا و یداله محبی در اوزان 79 و 125 كیلوگرم كشتی آزاد راهی دیدار رده بندی شدند و امید حسن تبار نیز در جدول بازنده ها در وزن 79 كیلوگرم باید به مصاف رقبا برود.
مسابقات رده بندی و فینال چهار وزن دوم كشتی فرنگی و آزاد فردا یكشنبه برگزار می شود.
ورزشی**1067*شبس*1488 **