۵ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۲۱:۱۶
کد خبر: 82842550
۰ نفر
«سعید مولایی» به مدال طلا رسید

تهران - ایرنا - جودوكار وزن منهای 81 كیلوگرم ایران به مدال طلای ارزشمند رقابت های گرنداسلم دوسلدورف آلمان دست یافت.

به گزارش ایرنا؛ دومین مرحله رقابت های جودوی گرند اسلم در سال 2018 از روز گذشته (جمعه) با حضور 446 جودوكار از 65 كشور در شهر دوسلدورف آلمان آغاز شده است.
امروز (شنبه) در وزن منهای 81 كیلوگرم «سعید مولایی» پس از استراحت در دور نخست به مصاف «دارمیان زوارنوسكی» نفر چهل و پنجم رنكینگ جهان از لهستان و این حریف سخت كوش را از پیش رو برداشت.
مولایی دور سوم به مصاف «كوبا ماشویلی» از گرجستان رفت و در وقت طلایی حریف را در خاك گرفتار كرد و با ضربه فنی به پیروزی رسید.
جودوكار وزن منهای 81 كیلوگرم ایران در مرحله یك چهارم نهایی «استورات مك وات» از بریتانیا را با ضربه فنی مغلوب كرد و به نیمه نهایی رسید.
مولایی در مرحله نیمه نهایی به مصاف «دومنیك روسل» نفر هفدهم رنكینگ جهان و نایب قهرمانی سال 2017 اروپا از آلمان رفت و در وقت طلایی به پیروزی رسید و به دیدار پایانی رسید.
جودوكار شایسته ایران برای كسب مدال طلا با «عمر آلفا یالو» از فرانسه مبارزه كرد و با غلبه بر این حریف مدال ارزشمند طلا را بر گردن آویخت و جودوكار فرانسوی نقره ای شد.
در این وزن، نمایندگان آلمان و روسیه به مدال برنز مشترك رسیدند.
فردا (یكشنبه) در روز پایانی این پیكارها «جواد محجوب» در وزن به اضافه 100 كیلوگرم با قرعه سختی در دور نخست به مصاف «هیروشی هاراساوا» نماینده مطرح ژاپن می رود.
جودوكاران ایران در پایان این مسابقات در كمپ تمرینی دوسلدورف حضور می یابند و سپس به منظور شركت در رقابت های اوپن جمهوری چك، راهی شهر پراگ خواهند شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با كانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**3783**1859