همايش اتومبيلراني و موتورسواري در لاهيجان برگزار شد

لاهيجان - ايرنا - همايش پر نشاط و هيجان انگيز اتومبيلراني و موتورسواري با استقبال بي نظير مردم استان گيلان در حاشيه استخر شهر لاهيجان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا اين همايش روز جمعه با شركت خودروهاي كلاسيك ، آفرود ، موتور ريس ، موتور كراس ، خودروهاي خاص و لوكس ، تيونينگ و منطقه آزاد در حاشيه استخر لاهيجان برگزار شد كه مورد استقبال بي نظير مردم و جوانان قرار گرفت.
اين همايش مردمي توسط اداره ورزش و جوانان ، هيات اتومبيلراني و موتورسواري و كميته كلاسيك شهرستان لاهيجان و با همكاري شهرداري و شوراي اسلامي شهر لاهيجان ، فرمانداري ، نيروي انتظامي و پليس راهور برگزار شد.
امير زحمتكش رئيس كميته كلاسيك اتومبيلراني لاهيجان در اين باره به خبرنگار ايرنا گفت: در اين همايش بيش از 300 خودروي سواري و آفرود قديمي و لوكس از استان هاي گيلان و مازندران شركت داشتند و اين دومين همايش پس از دو سال است كه در اين شهرستان برگزار مي شود.
وي تاكيد كرد: با توجه به استقبالي كه از اين همايش و شور و نشاطي كه از سوي شهروندان ديده شد، از اين پس هر ماه برگزاري يك همايش از اين نوع كه موجب شادي و نشاط مردم مي شود را پيگيري مي كنيم.
ضياء حسام مسئول گروه هارد آفرود هيات اتومبيلراني لاهيجان نيز استقبال شركت كنندگان از اين را همايش بي نظير دانست و گفت: بيش از 20خودرو از اين گروه شامل پاترول ، جيب و سونيا براي اولين بار در اين همايش شركت كردند.
وي افزود: اين گروه آفرود علاوه بر حضور در مسابقات و همايش هاي ورزشي و مشاركت در بحران ها و كمك به مسئولان ، در تورهاي خانوادگي و گردشگري و كارهاي خيريه نيز مشاركت دارند.
دانيال داغستاني مسئوول كميته دو ديفرانسيل اتومبيلراني لاهيجان نيز اظهار داشت: سه سال است كه اين كميته فعاليت خود را آغاز كرده و با 30خودرو در اين همايش شركت كرده است .
وي با اشاره به اينكه آموزش به رانندگان هلال احمر، همكاري با اداره ورزش و جوانان شهرستان و سپاه پاسداران نيز از فعاليت هاي مختلف اين گروه محسوب مي شود، خاطرنشان كرد: همكاري با اداره بهداشت، كمك رايگان به بيماران و افراد محروم و حمل رايگان مايحتاج دانش آموزان از جمله اقدامات اين كميته مي باشد.
وي يادآور شد: اولين محموله كمك هاي مردم به زلزله زدگان كرمانشاه از شهرستان لاهيجان از سوي اين گروه اعزام شد و اين گروه فعاليت هاي گردشگري در مناطق كوهستاني و سخت گذر گيلان را نيز بر عهده دارد.
مسئول كميته موتور ريس شهرستان لاهيجان نيز گفت: اين كميته در اين همايش با 15 موتور 400تا يك هزار و 300سي سي از نوع استريت و ريس شركت كرد.
سجاد عيسي زاده افزود: موتور سواري رالي از سال 1390 فعاليت خود را در شهرستان لاهيجان آغاز كرده و تاكنون توانسته در مسابقات استاني و كشوري و مسابقات اسلالوم (مارپيچ) شركت و تورهاي مسافرتي را نيز برگزار كند.
نائب شوراي اسلامي شهر لاهيجان نيز در باره اين همايش به خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين همايش با برنامه ريزي شهرداري و شورا ، اداره ورزش و جوانان و همكاري نيروي انتظامي برگزار شد كه مورد استقبال بي نظير شهروندان استان گيلان قرار گرفت و حضور گرم شركت كنندگان و مردم، شور و نشاط وصف ناپذيري به همراه داشت كه اين شور و نشاط از اهميت خاصي برخوردار است.
حجت طيران افزود: اين همايش براي 70 تا يكصد اتومبيل برنامه ريزي شده بود ولي استقبال فوق العاده و حضور 300خودرو دور از انتظار بود كه به همين دليل از نظر مكان و جايگاه براي برگزاركنندگان مشكلاتي را ايجاد كرد.
وي از شهرداري ، هيات اتومبيراني و آفرود شهرستان ، راهور و كلانتري داخل شهر و از همه كساني كه در برگزاري اين همايش با نشاط و زيبا همكاري كردند، تشكر كرد .
وي ادامه داد: در پايان اين همايش با حضور شهردار و اعضاي شورا لوح تقدير و سپاس و المان يادبود به تعدادي از رانندگان اتومبيل هاي آفرود كه در حادثه برف به شهرداري كمك كردند، اهدا شد.
يك كارشناس ورزش نيز در ارزيابي برگزاري اين همايش اظهار داشت: نشاط و شور بي نظيري بر فضاي اين همايش حاكم بود و اين اقدام ورزشي و شادي آفرين قابل ستايش و قدرداني است.
ستار زارعي افزود: با توجه به فضاي نشاط و شادي كه در اين همايش براي هموطنان ايجاد شد، اميدوارم نظير اين جشنواره ها در سراسر استان گيلان و ديگر شهرهاي كشور برگزار شود.
شهرستان لاهيجان در 40 كيلومتري شرق مركز استان گيلان واقع است.
6029 / 2007