آيت الله ري شهري :مهمترين پيام خون شهدا استقرار قسط  و عدالت اجتماعي در ميان مردم است

تهران-ايرنا- توليت آستان مقدس حضرت عبدالعظيم حسني (ع) گفت: مهمترين پيام خون شهدا و مهمترين انتظار شهدا، استقرار ارزش هاي ديني و در رأس اين ارزش ها برقراري قسط و عدالت اجتماعي در ميان مردم است، كه اگر اين ارزش مهم تحقق پيدا نكند، ساير ارزش ها نيز چندان از اهميت برخوردار نخواهد بود.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي استان مقدس حضرت عبدالعظيم حسني ،آيت الله محمد محمدي ري شهري عصر پنجشنبه در مراسم هيئت فرزندان شهداي اسلام در حرم مطهر حضرت امامزاده صالح(ع) و در جمع خانواده هاي معظم شهدا افزود: خداوند منان را بسيار سپاسگزارم كه در جوار مرقد مطهر يكي از فرزندان امام موسي كاظم (ع) و در ايام سوگواري شهادت حضرت زهرا (س) در جمع شما فرزندان و خانواده هاي عزيز شهدا حضور يافتم.
رئيس دانشگاه قرآن و حديث در تبيين عدم تحقق كامل عدالت اجتماعي در سطوح مختلف افزود: تحقق عدالت اجتماعي در جامعه بستگي به آن كسي دارد كه مي خواهد عدالت را در ميان مردم برقرار كند يعني از كسي كه خودش ارزش هاي انقلابي و اسلامي را در وجود خودش پياده نكرده نمي تواند انتظار داشت كه قيام به قسط نموده و عدالت اجتماعي را در جامعه مستقر كند.
آيت الله محمدي ري شهري گفت: در روايتي از حضرت علي (ع)، در ويژگي هاي انسان كامل آمده است، او خودش را ملازم با عدالت نموده و ابتدا عدالت را در وجود خودش مستقر نموده است و اولين قدم در اين راه نيز اين است كه هوا و هوس را در وجودش بميراند و بيرون كند .
وي ادامه داد : البته در رأس تمايلات انسان، حب جاه و قدرت طلبي است، از اين رو كسي كه هوس قدرت و تمايلات جناحي دارد، نمي تواند عدالت اجتماعي را در جامعه مستقر كند و توان پياده كردن عدالت را در جامعه نخواهد داشت.
عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: بايد طي چهل سال گذشته از انقلاب اسلامي در اين زمينه كادرسازي لازم انجام مي شد و كساني توسط نهادهاي آموزشي و پرورشي در نظام تربيت مي شدند كه از توانايي هاي لازم در اين زمينه برخوردار باشند.
وي تصريح كرد: وگرنه صرفا با موعظه، عدالت در جامعه محقق نخواهد شد و به نظر مي رسد، براي تحقق رهنمود رهبرمعظم انقلاب و براي جبران اين عقب ماندگي بايد در تمام زمينه ها افرادي تربيت شوند كه از توانايي هاي لازم در اين زمينه برخوردار و برتمايلات خود چيره باشند و بتوانند عدالت اجتماعي را در جامعه مستقر كنند.
آيت الله محمدي ري شهري گفت: متاسفانه در ايام اخير كساني كه خودشان مشكل دارند، براي برقراري عدالت اجتماعي ادعاي سردمداري نموده اند و همان سخن از حلقوم آن ها بيرون مي زند و در نوشته ها و نامه هاي آن ها ديده مي شود كه سخنان دشمنان اسلام و انقلاب است.
وي ادامه داد: اما مردم و خانواده هاي شهدا اگاه هستند و نخواهند گذاشت اين رفتارهاي ناصحيح به نتيجه برسد، به اين دليل كه اين افراد در داخل دانسته يا ندانسته همنوا با شياطين خارج شده اند تا به ستون اصلي انقلاب اسلامي يعني ولايت فقيه صدمه وارد كنند.
عضو مجلس خبرگان رهبري تصريح كرد: اين حركت نا ميمون، نه تنها به نتيجه نمي رسد و اثري براي بهروزي جامعه نخواهد داشت، بلكه جامعه را دچار مشكلات و نا امني هاي بيشتري خواهد كرد، البته بحمدلله كشور ما در ميان همه همسايه ها از بهترين امنيت برخوردار است و بايد همگي قدردان اين امنيت باشيم.
تهرام/ 1539

سرخط اخبار سیاست