۳ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۱۵:۰۵
کد خبر: 82840387
۰ نفر
كرمانشاه استاني امن براي گردشگران خارجي است

كرمانشاه - ايرنا - رئيس كارگروه گردشگري استان كرمانشاه، امنيت را زيربناي اصلي توسعه و يكي از مولفه هاي مهم در توسعه و رونق گردشگري دانست و گفت: امنيت در استان چهار فصل و پر از جاذبه كرمانشاه برقرار است و آماده استقبال از گردشگران داخلي و خارجي هستيم.

به گزارش خبرنگار ايرنا، مجتبي نيك كردار روز پنجشنبه در نشست خبري يازدهمين گردهمايي راهنمايان گردشگري سراسر كشور در سرسراي اجتماعات تالار گلايول كرمانشاه افزود: افزون بر وجود نعمت امنيت در اين استان، كرمانشاه بيش از چهار هزار و 200 اثر تاريخي دارد و از گوناگوني فرهنگي فراواني برخوردار است.
وي با بيان اينكه اقوام و مذاهب مختلفي در اين استان سكونت دارند، از استان كرمانشاه به عنوان رنگين كمان ايران نام برد و گفت: كرمانشاه جزء پنج استان نخست كشور از نظر اهميت گردشگري است.
او با بيان اينكه در حوزه گردشگري روستايي و گردشگري طبيعي در استان فعاليت هاي خوبي انجام شده است، تصريح كرد كه اين بخش از گردشگري در استان رونق گرفته و براي رونق بيشتر و معرفي بهتر جاذبه هاي استان، نيازمند همكاري راهنمايان گردشگري هستيم.
وي خطاب به راهنمايان گردشگري سراسر كشور حاضر در اين نشست گفت كه براي تبديل استان كرمانشاه به عنوان مقصد مهم گردشگري به همكاري و حمايت شما نياز داريم.
وي از راهنمايان گردشگري به عنوان واسطه هاي مهم بين گردشگران و جوامع هدف نام برد و اظهار كرد: اين افراد مي توانند كيفيت يك سفر را آن چنان بالا ببرند كه گردشگران از سفر خود لذت ببرند و همان مكان را براي سفرهاي بعدي خود انتخاب كنند و يا برعكس اين موضوع هم مي تواند اتفاق بيفتد.
معاون هماهنگي امور عمراني استاندار كرمانشاه در ادامه به فراهم بودن بسترهاي ارتباطي در استان به عنوان يكي از لازمه هاي تقويت صنعت گردشگري اشاره كرد و گفت: يكي از اين زيرساخت ها، فرودگاه بين المللي كرمانشاه است كه فعاليت شبانه روزي دارد و در روز حدود 10 تا 15 پرواز و در هفته حدود 150پرواز در آن انجام مي شود.
به گفته او، فرودگاه كرمانشاه يكي از فعال ترين فرودگاه هاي كشور است و در آن رواديد فرودگاهي براي گردشگران خارجي صادر مي شود.
وي همچنين با بيان اينكه بخش زيادي از راه هاي استان بزرگراه است، گفت: بخش كمي از اين راه ها تا پايان سال آينده تبديل به بزرگراه مي شود و مشكل بخشي از جاده هاي استان نيز حل خواهد شد.
وي همچنين از مرز قصرشيرين به عنوان يكي از قابليت هاي خوب براي توسعه گردشگري استان نام برد و افزود: رايزني هاي لازم براي تردد زوار به عتبات عاليات در طول سال با كشور عراق انجام شده كه اميدواريم زودتر به نتيجه برسد.
نيك كردار در ادامه از وجود 10سد به عنوان يكي از قابليت هاي گردشگري در استان نام برد و اضافه كرد: آمادگي جذب سرمايه گذار در اطراف اين سدها را داريم كه تاكنون چند سرمايه گذار هم اعلام آمادگي كرده اند.
او وجود 70سراب و 700چشمه جوشان در استان را از ديگر قابليت هاي گردشگري استان نام برد و افزود: اين جاذبه ها و ظرفيت ها بايد به مردم و گردشگران داخلي و خارجي معرفي شود.
رئيس كارگروه گردشگري استان كرمانشاه در ادامه سخنان خود با بيان اينكه طرح جامع گردشگري استان تهيه شده است، گفت: در تهيه اين طرح نگاه علمي و آكادميك داشته ايم و با برنامه در اين حوزه فعاليت مي كنيم.
نيك كردار، گردشگري را يكي از محورهاي توسعه استان كرمانشاه اعلام كرد و افزود: ايجاد شغل يكي از مطالبات جدي مردم و مسئولان استان است و گردشگري در سريعترين زمان مي تواند به تحقق اين هدف مهم كمك كند.
يازدهمين گردهمايي راهنمايان گردشگري سراسر كشور با حضور 450 نفر از اول اسفند در كرمانشاه آغاز شده و فردا جمعه با برگزاري آيين اختتاميه به كار خود پايان مي دهد.
استان كرمانشاه با حدود 2 ميليون نفر جمعيت داراي 31 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.
در استان كرمانشاه تاكنون بيش از چهار هزار اثر تاريخي شناسايي شده كه بيش از 2 هزار و 200 اثر آن ثبت ملي شده است.
كتيبه داريوش هخامنشي در شهر بيستون تنها اثر جهاني كرمانشاه به شمار مي رود.
3033