بیش از 200 نماینده مجلس حوادث خیابان پاسداران را محكوم كردند

تهران- ایرنا- 201 نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای حوادث خیابان پاسداران را محكوم كردند و خواستار تسریع قاطعیت دستگاه قضا با آشوب‌گران و قانون‌شكنان و منافیان نظم و امنیت شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز پنجشنبه مجلس شورای اسلامی ضمن قرائت این بیانیه گفت: در ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گروهی آشوب‌گر و مخل نظم و امنیت در خیابان پاسداران غائله ای به پا كرده و به تخریب اموال مردم پرداخته و 3 تن از دلاورمردان جان بر كف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و 2 تن از بسیجیان عزیز را مظلومانه به شهادت رساندند.
نماینده مردم قم در مجلس در ادامه قرائت این بیانیه افزود: ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن محكوم كردن اقدامات غیرانسانی و وحشیانه این گروه آشوبگر، از صبر هوشمندانه و اقدامات مدبرانه توأم با صلابت و اقتدار پلیس تجلیل كرده و خواستار تسریع قاطعیت دستگاه قضا با آشوب‌گران و قانون‌شكنان و منافیان نظم و امنیت هستیم.
نمایندگان مجلس در این بیانیه ضمن ادای احترام به شهدای نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و بسیج مستضعفان، علو درجات را برای آنان و صبر جزیل برای خانواده داغداران این عزیزان از خداوند منان آرزو كردند.

**نمایندگان ارامنه شمال و جنوب كشور، اغتشاشات خیابان پاسداران را محكوم كردند
ژرژیك آبرامیان و كارن خانلری نمایندگان ارامنه شمال و جنوب كشور نیز در پیامی اغتشاشات خیابان پاسداران را محكوم كردند.
در این پیام كه توسط اكبر رنجبرزاده عضو هیات رئیسه مجلس قرائت شد، آمده است: اینجانبان به نمایندگی از جامعه ارامنه مسیحی ایران اقدامات جمعی از اخلالگران و افراط گران خیابان پاسداران را كه منجر به شهادت نیروهای جان بركف بسیجی و انتظامی شد، تسلیت عرض كرده و آن را محكوم می كنیم.
این پیام می افزاید: این حركات مذبوحانه صرفا در راستای اهداف بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است، آمران این اقدامات بدانند كشتار وحشیانه انسان ها و جنایات ضد بشری نه تنها در حیطه آموزه های هیچ یك از ادیان، مذاهب و آموزه های توحیدی، الهی و انسانی نمی گنجد بلكه از طرف تمامی آن ها مورد تقبیح قرار گرفته و محكوم است.
به گزارش ایرنا، جمعی از اراذل و اوباش دوشنبه شب (30 بهمن) در اقدامی غیرقانونی و كاملا تهاجمی با تجمع در خیابان پاسداران تهران (محدوده كلانتری 102) ضمن ایجاد بی نظمی، ناامنی و درگیری در سطح منطقه، سه مامور پلیس و یك نیروی بسیجی را حین انجام وظیفه برای برقراری نظم و امنیت به شهادت رساندند.
این گروه همچنین با سوءاستفاده از رافت و مدارای نیروهای انتظامی به بسیاری از اموال خصوصی و عمومی (خودروها و منازل و فروشگاه های مردم) خسارت وارد كردند.
در جریان این حوادث، سه تن از نیروهای یگان امداد پلیس تهران بزرگ هنگام انجام وظیفه برای تامین و برقراری نظم و آرامش در سطح منطقه با اقدام وحشیانه و تهاجمی آشوبگران به شهادت رسیدند.
نیروهای پلیس تهران بزرگ نیز با اقدامی قاطع ضمن دستگیری سریع عوامل اصلی این جنایت، حدود 300 نفر از آشوبگران را دستگیر كردند.
آیین تشییع پیكر پاك سه تن از شهدای فاتب استوار دوم رضا امامی، استوار دوم محمدعلی بایرامی و سرباز رضا مرادی علمدار از نیروهای یگان امداد پلیس تهران بزرگ كه دوشنبه شب در حادثه خیابان پاسداران به شهادت رسیدند، صبح امروز، سوم اسفندماه در محل ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد.
سیام**9121**1055