نخستین یادواره شهدای غواص در شهركرد برگزار شد

شهركرد- ایرنا- همزمان با ایام فاطمیه نخستین یادواره شهدای غواص و شهدای مدافع حرم و شهید دانشگاه علمی كاربردی استان چهارمحال وبختیاری روز چهارشنبه در شهركرد برگزار شد.

مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال وبختیاری با اشاره به اهمیت برگزار یادواره شهدا در فرهنگ سازی ایثار وشهادت گفت: از ابتدای سالجاری تا كنون بیش از 123 یادواره شهدای در استان برگزار شده است.
فریبرز نجفی در این یادواره افزود: ترویج فرهنگ ایثار وشهادت و تجلیل از خانواده شهدا به خصوص خانواده شهدای حرم از مهمترین اهداف برگزاری یادواره های شهدا در استان است.
وی با اشاره به اینكه شهدای استان در قالب تیپ 44 قمربنی هاشم در طول هشت سال دفاع مقدس ار مرز و بوم كشور دفاع كردند افزود: استان 2هزار و 400 شهید تقدیم نظام كرده است.
رئییس دانشگاه علمی كابردی چهارمحال وبختیاری نیز گفت: شهدا قلب تپنده جامعه هستند و باید با برگزاری این یادواره ها فرهنگ ایثار و شهادت را بین جوانان تبین كرد.
فرید براتی با اشاره به اینكه این دانشگاه یك دانشگاه تازه تاسیس است افزود: از ابتدای فعالیت این دانشگاه در استان بیش از 600 دوره آموزشی برگزار شده است.
وی اظهار كرد: هم اكنون بیش از 4هزار و 500 دانشجو در 11 مركز علمی كاربردی استان مشغول تحصیل هستند و 20 هزار نفر فارغ التحصیل این دانشگاه هستند.
به گزارش ایرنا، در این آیین از خانواده شهیدان محسن حججی، حاج حسین خرازی و فرامرز بنیادی و شهدای مدافع حرم تجلیل شد.
چهارمحال و بختیاری در هشت سال دفاع مقدس بیش از دو هزار و 400 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی ایران كرد كه تعدادی از این شهیدان در واحد غواص فعالیت می كردند.
چهارمحال و بختیاری دارای 15 شهبد مدافع حرم است.
7360/2097