عوارض حمايت از انرژي هاي تجديدپذير به هشت درصد رسيد

تهران- ايرنا- سخنگوي كميسيون انرژي مجلس اعلام كرد: در لايحه بودجه سال 1397 پيش بيني شده است كه عوارض حمايت از انرژي هاي تجديدپذير در قبوض مشتركان برق، از 50 ريال به ازاي هر كيلووات ساعت، به هشت درصد برق مصرفي تغيير كند.

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، «اسدالله قره‌خاني» امروز (چهارشنبه) در حاشيه افتتاح دهمين نمايشگاه بين المللي انرژي هاي تجديدپذير در جمع خبرنگاران افزود: در قانون بودجه 1396، به ازاي هر كيلووات ساعت برق مصرفي، از مشتركان برق 50 ريال اتخاذ مي شد و به دو بخش انرژي هاي نو و برق رساني روستايي اختصاص پيدا مي كرد اما بر اساس پيش بيني هاي صورت گرفته براي سال 1397، عوارض در قالب هشت درصد برق مصرفي خواهد بود و صرفا به توسعه انرژي هاي تجديدپذير اختصاص پيدا خواهد كرد.
وي با بيان اينكه امسال بخشي از عوارض توسعه انرژي هاي تجديدپذير به بخش هاي ديگر اختصاص پيدا كرده است، گفت: امسال سه هزار ميليارد ريال در اين موضوع دريافت و به دو بخش انرژي هاي تجديدپذير و برق رساني روستايي اختصاص پيدا كرد.
سخنگوي كميسيون انرژي مجلس اظهار كرد: با توجه به اينكه انرژي‌هاي تجديد‌پذير نيازمند سرمايه‌‌گذاري بيشتري نسبت به ساير انرژي‌ها براي توليد برق است، قانونگذار در قبوض مشتركان، عوارضي را براي دو هدف برق‌رساني روستايي و حمايت از تجديد‌پذير‌ها در نظر گرفته است.
وي با اشاره به اهميت سرمايه‌‌گذاري در انرژي‌هاي تجديدپذير، گفت: انرژي هاي تجديدپذير از جمله بخش‌هايي است كه مورد استقبال سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي قرار گرفته است و با توجه به اينكه اين صنعت مي تواند تاثيرات قابل توجهي در كشور داشته باشد، لازم است به اين حوزه توجه بيشتري شود.
به گزارش ايرنا، نمايشگاه‌هاي بين‌المللي انرژي‌هاي تجديدپذير، صرفه‌جويي انرژي و محيط زيست صبح امروز (چهارشنبه) با حضور معاونان وزير نيرو، سازمان حفاظت محيط زيست و صنعت، معدن و تجارت در محل دائمي نمايشگاه هاي بين‌المللي تهران آغاز بكار كرد.
در نمايشگاه امسال كه تا پنجم اسفند ماه ادامه دارد، 37 شركت خارجي از كشورهاي كره جنوبي، اتريش، تركيه، سوييس، آلمان، نروژ، چين، يونان، تايوان، ايتاليا، امارات متحده عربي و كانادا و بيش از 200 شركت داخلي حضور دارند.
خبار اقتصادي ايرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**9189**1597