دوره ایران شناسی برای دانشجویان گرجستانی در بوشهر

بوشهر- ایرنا- معاون آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: دوره ایران شناسی كوتاه مدت ویژه دانشجویان گرجستانی در بوشهر آغاز شد.

پرویز حاجیانی روز چهارشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: این دوره آموزشی به مدت 2 هفته در اجرای موافقت اصولی مركز همكاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر انتخاب دانشگاه خلیج فارس به عنوان مجری منتخب برگزاری دوره های بلندمدت و كوتاه مدت ایران شناسی و زبان و ادبیات فارسی برای دانشجویان گرجستانی و تفاهم نامه همكاری بین این دانشگاه و دانشگاههای گرجستان كه در سفر اخیر رئیس دانشگاه خلیج فارس به این كشور مبادله شد، برگزار می شود.
وی بیان كرد: در این دوره ها دانشجویان گرجستانی با فرهنگ و ادب فارسی، تاریخ ایران، فرهنگ، میراث و آداب و رسوم ایرانیان و تاریخ و جغرافیای خلیج فارس و استان بوشهر از طریق برگزاری كلاس ها، كارگاه ها، شركت در همایش ها و بازدید از میراث و هنر و نمادهای فرهنگی ایران آشنا می شوند.
حاجیانی ادامه داد: در این دوره 12 دانشجو به اتفاق استادان دانشگاه های گرجستان، ایلیا، تفلیس و كوتالیسی این كشور شركت دارند.
وی یادآور شد: این دوره ها مقدمه ای برای همكاری های بیشتر علمی و فناوری، تبادل دانشجو و اجرای طرح ها و پایان نامه های مشترك بین دانشگاه خلیج فارس و دانشگاههای كشور گرجستان است.
7212/6043**