حضرت فاطمه (س) شهيده سيره رسالت و مجاهد راه  ولايت بود

مراغه - ايرنا - مسئول نهاد رهبري دانشگاه هنر تبريز با تبيين نقش حضر ت زهرا س در دفاع از ارزش هاي اسلامي گفت: اين بانوي بزرگوار، شهيده رسالت و مجاهد راه ولايت بود.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام سيد جلال شربياني روز سه شنبه در مراسمي كه به مناسبت ايام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در عجب شير برگزار شد، افزود: دخت نبي مكرم اسلام همه توان خود در دوران عمر با بركتش در جهت حفظ و پشتيباني از ميراث گرانقدر پدر گرامي خود به كار گرفت.
وي با تشريح شخصيت و سجاياي اخلاقي اين بانوي بزرگ اسلام، اظهار كرد: زندگي حضرت فاطمه (س)، مصداق بارز مهر و عطوفت در خانواده بوده كه بستر مناسبي براي تربيت فرزندان صالح فراهم مي كند.
مسئوول نهاد رهبري دانشگاه هنر تبريز، حضرت فاطمه زهرا(س) را محور آفرينش مخلوقات دانست و بيان كرد: اكنون حضرت فاطمه زهرا(س) الگويي برجسته براي زنان محسوب شده و بانوان مسلمان بايد گفتار و اعمال اين بانوي بزرگوار را در زندگي، سرلوحه قرار دهند.
وي ادامه داد: حضرت فاطمه(س) با وجود ظلم و ستمي كه به ايشان روا شد، وظيفه و تكليف خود را فراموش نكرد و اين سيره، درسي براي تمام بشريت شد كه در هيچ شرايط و موقعيتي عمل به مسؤوليت ها و تكليف خود را فراموش نكنند.
حجت الاسلام شربياني با بيان اين كه اين بانوي بزرگوار در لوح دل خود جز خداپرستي و عبادت خالق متعال و دوستداري پيامبر نقشي نداشت، گفت: شناخت حضرت زهرا(س) در گرو درك جايگاه اين بانوي فداكار در كنار پيامبر گرامي اسلام و امام علي(ع) است.
وي، حضرت زهرا(س) را آيينه تمام ‌نماي رفتار، اخلاق و تدبير يك زن مسلمان دانست و گفت: آنچه به اين برجستگي‌هاي اخلاقي و معنوي روح و عظمت مي ‌بخشد، پرورش بي ‌نظير او در دامن پيامبر‌اكرم(ص) بوده كه حضرت زهرا(س) را بانوي خودساخته و عزتمند كرده است.
حجت الاسلام شربياني ، سيره زندگي حضرت زهرا(س) را بهترين الگو براي همه مردم در راه رسيدن به كمال و سعادت دانست و خاطرنشان كرد: همه مسلمانان به ويژه زنان بايد شيوه زندگي اين بانوي نمونه اسلام را الگوي خود قرار دهند.
مسئول نهاد رهبري دانشگاه هنر تبريز ، داشتن عفت، عزت نفس و حيا را از ديگر شاخصه هاي مهم اخلاقي بانوي بزرگ اسلام عنوان و خاطرنشان كرد: فضايل اخلاقي و رفتاري حضرت زهرا‌(س) بايد سرمشق زنان و بانوان جامعه اسلامي ‌باشد.
وي به نقش حضرت فاطمه(س) در حفظ عفاف و حجاب در جامعه اشاره كرد و با بيان اين كه ايشان اسوه همه زنان در رعايت عفاف و حجاب اسلامي بود، خاطرنشان كرد: الگو برداري از سيره اين بانوي ارزشمند اسلام سعادت و كمال را نصيب زنان جامعه اسلامي خواهد كرد.
وي با بيان اين كه از مهم ترين و بارزترين رفتارهاي حضرت زهرا(س) بحث دفاع از ولايت است، گفت: ولايت مداري اين بانوي نمونه اسلام و دفاع از حضرت علي(ع) به عنوان امري شخصي و فردي نبود بلكه در واقع مسأله امت و اصل اسلام بود و اين حركتي در راستاي حمايت از امت اسلامي و رسالت مكتبي به شمار مي آيد.
مردم عجب شير نيز همانند ساير شهرهاي ايران در سالروز شهادت مظلومانه صديقه طاهره حضرت فاطمه الزهرا (س) سياه پوش شدند و با حضور در مساجد، تكايا و حسينه ها به عزاداري و سوگواري پرداختند.
3077/7485