۳۰ بهمن ۱۳۹۶،‏ ۱۰:۱۱
کد خبر: 82836941
۰ نفر
آثار نمایشگاه موزه لوور به ایران رسید

تهران- ایرنا- روابط عمومی موزه ملی ایران اعلام كرد: آثار نمایشگاه موزه لوور شامگاه گذشته، 29 بهمن ماه وارد ایران شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی موزه ملی ایران، مجموعه آثار نمایشگاه «موزه لوور در تهران» از كشور فرانسه همراه با كارشناسان این موزه به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد و پس از ساعاتی در امنیت كامل به موزه ملی ایران منتقل شد.
به گفته مدیر موزه ملی ایران با ورود این مجموعه به موزه ملی عملیات چیدمان آثار در محل نمایشگاه كه از پیش به این منظور آماده شده آغاز می شود و روز دوشنبه 14 اسفندماه شاهد گشایش این نمایشگاه كم نظیر با حضور مقامات سیاسی و چهره های فرهنگی و هنری كشور خواهیم بود.
جبرئیل نوكنده افزود: آثار نمایشگاه شامل بیش از 50 پیكره، نقش برجسته، ظرف، تابلو نقاشی، چاپ سنگی و دیگر آثار تاریخی است كه از میان آنها دو شئ شامل یك تبر مفرغی با كتیبه شاه ایلامی «اونتاش ناپیریشا» و دیگری شئ مفرغی از لرستان مربوط به ایران است و سایر آثار مربوط به فرانسه، ایتالیا، اتریش، آلمان، هلند، مصر، تركیه، سوریه، عراق و هند است.
طبق اعلام نینا رضایی، مسئول نمایشگاه‌های موزه ملی ایران، این نمایشگاه از لحاظ تنوع و گستره جغرافیایی آثار در میان نمایشگاه های خارجی برگزار شده در موزه ملی ایران بی نظیر است.
قرار است در این رویداد، آثار موزه لوور با عنوان «شكوه تمدن های جهان» به مدت چهار ماه در موزه ملی ایران به نمایش درآید.
فراهنگ **1085**1055