تاكید معاون استانداری یزد بر مشاركت خیرین در تامین فضاهای ورزشی

یزد - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد گفت: افراد خیر در همگامی بیشتر با دولت برای ساخت، تكمیل و تجهیز مكان های مناسب ورزشی مورد نیاز مشاركت كنند.

محمد علی طالبی یكشنبه شب در آیین تجلیل از 100نفر خیران ورزشی یار استان با قدردانی از فعالیت آنها در سال های قبل در ساخت ، تكمیل و تجهیز مكان های ورزشی، تاكید كرد: خیران ورزش یار و ورزش ساز كارهای بسیار خوبی انجام داده اند باید همچنان در این عرصه مهم مشاركت داشته باشند.
وی ادامه داد: از برنامه های مهم مورد تاكید و حمایت دولت، زمینه سازی، حمایت و همراهی مناسب از خیران، مشاركت در اجرای طرح های مختلف خصوصا در حوزه ورزش است .
همچنین مدیركل ورزش و جوانان استان گفت: طبق سیاست های وزارت ورزش و جوانان ، تكمیل و تجهیز طرح های مختلف ورزشی برای مشاركت خیران و استفاده همگانی به خیران علاقه مند واگذار می شود.
مسعود شریعتی یادآور شد: با توجه به تعداد طرح های ورزشی نیمه تمام ، دولت به تنهایی قادر به تكمیل این طرح ها نیست ، بنابراین خیران با ورود به موضوع نسبت به ساخت ، تكمیل و تجهیز طرح های ورزشی نیمه تمام استان فعالیت كنند.
وی از همكاری خیران در ساخت فضاهای ورزشی و همراهی تیم ها و باشگاه های ورزشی قدردانی كرد و با اشاره به اهمیت تقویت و گسترش رشته های ورزشی بر تداوم همكاری ها تاكید كرد.
در آیین یادشده با اهدای لوح سپاس به 100نفر از خیران ورزش ساز و ورزش یار استان در همكاری با اداره كل ورزش و جوانان استان یزد قدردانی شد.
در استان یزد افزون بر 110 خیر در ساخت و ساز فضاهای ورزشی و حمایت از تیم های مختلف ورزشی فعالیت دارند.
مدیركل ورزش و جوانان یزد پنجم بهمن ماه جاری به خبرنگار ایرنا در ابركوه گفته بود: دولت برای توسعه ورزش استان امسال 386 میلیارد ریال برای تكمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی اختصاص داد كه این عدد نسبت به سال قبل 160درصد افزایش دارد.
شریعتی افزود: این مبلغ صرف ادامه تكمیل و تجهیز 48 پروژه ورزشی نیمه تمام استان و تعویض هفت كفپوش فرسوده و غیرقابل استفاده می شود.
وی اظهار كرد: در سال جاری نیز احداث 17 زمین چمن روستایی نیز پیش بینی شد كه تاكنون بودجه پنج مورد تامین شد كه تعدادی در ایام الله دهه مبارك افتتاح شد .
وی یادآور شد: همزمان با شروع به كار دولت یازدهم 77 پروژه نیمه تمام ورزشی در حال احداث بود كه تاكنون 27 مورد آن با 150ملیارد ریال هزینه به بهره‌برداری رسید و بقیه پروژه ها در حال پیگیری است.
به گفته مدیركل ورزش و جوانان استان هم اكنون برای تكمیل 53 پروژه ورزشی نیمه تمام دیگر به 700 میلیارد ریال بودجه نیاز است.
درحال حاضر در استان، 47هیات ورزشی و 65 هزار ورزشكار سازمان یافته بیمه شده در رشته های مختلف ورزشی مشغول فعالیت دارند.
یزد 47 هیات ورزشی استانی ، 250 هیات شهرستانی و 65 هزار ورزشكار زیر پوشش بیمه ورزشی دارد.
این استان در بر پایه سرشماری آبان ماه 1395، یك میلیون و 138هزار نفر جمعیت دارد.
7536/ 2047/