احرارالشام  ونورالدین الزنكی ادغام و'جبهه تحریر سوریه ' را تشكیل دادند

دمشق- ایرنا - گروه های تروریستی «احرار الشام» و «نورالدین الزنكی» برای فرار از شكست تغییر نام داده وبا ادغام در یكدیگر گروه تروریستی جدیدی با نام 'جبهه تحریرسوریه 'را تشكیل دادند.

به گزارش ایرنا، گروه های تروریستی احرارالشام و نورالدین الزنكی یكشنبه شب در بیانیه ای اعلام كردند كه برای جبران كم كاری های گذشته و تفرقه ای كه گروه های تروریستی هزینه آن را پرداخت كردند، تصمیم به تشكیل این گروه جدید گرفته اند.
این اقدام احرارالشام و نورالدین الزنكی پس از انتشار اخباری درباره آمادگی تحریرالشام (جبهه النصره) برای حمله به مواضع آن ها انجام شد.
آن ها تهدید كردند كه با هرگروهی كه هدف به اصطلاح انقلاب را گم و فراموش كرده باشد و راه را اشتباه برود به شدت برخورد خواهند كرد.
احرارالشام و نورالدین الزنكی در بیانیه تشكیل جبهه آزادسازی سوریه افزودند: متحد شده ایم تا سپری برای ملت و انقلاب آن ها و تیری در قلب نظام و سنگ بنای نهادهای رسمی و ارتش جدید سوریه باشم.
رسانه های مخالف هم یكشنبه شب اعلام كردند كه این دو گروه تروریستی پس از چند ساعت اختلاف برای تعیین فرمانده تشكیلات جدید به نتیجه رسیده اند.
گروه های تروریستی احرارالشام و نورالدین الزنكی، «جابرعلی باشا» ملقب به 'ابوالبراء' را به عنوان فرمانده كل (جبهه تحریرسوریا) جبهه آزادسازی سوریه تعیین كردند.
ائتلاف تروریستی موسوم به 'هیات تحریرالشام' با مشاركت گروه های تروریستی جبهه النصره، نورالدین الزنكی، جیش السنه، جبهه النصار الدین و لواء الحق از 9بهمن ماه 95 تشكیل و در روزهای پس از آن ده ها گروه بزرگ و كوچك به آن پیوستند.
فرماندهی كل تحریرالشام به هاشم الشیخ معروف به ابوجابر و فرماندهی نظامی آن به ابو محمد جولانی فرمانده جبهه النصره سپرده شد ولی جبهه النصره(جبهه فتح الشام) همچنان به تك روی در این ائتلاف ادامه داده و باعث نارضایتی دیگر گروه ها شد.
در روزهای ابتدایی تشكیل ائتلاف تروریستی تحریرالشام، بسیاری از كارشناسان اعلام كردند كه این ادغام یك اقدام صوری است و جبهه النصره به تلاش های یكجانبه برای تسلط بر شمال غرب سوریه و تشكیل یك امارت به اصطلاح اسلامی در این منطقه ادامه می دهد.
29 تیرماه 96 در ادامه درگیری و اختلاف میان گروه های تروریستی در شمال غرب سوریه، گروه نورالدین الزنكی از تحریرالشام جدا شد.
گروه تروریستی جبهه النصره (جبهه فتح الشام) كه بخش اصلی ائتلاف تروریستی تحریرالشام را تشكیل می دهد در چندماه گذشته با سركوب دیگر تروریست ها از جمله بر بخش ها و نهادهای مختلف استان ادلب در شمال غرب سوریه مسلط شد.
خاورم**8005*شبس*1613