شرایط جوی مانع امداد رسانی به حادثه سقوط هواپیما در سمیرم شده است

اصفهان- ایرنا- شرایط جوی و اقلیمی منطقه، مانع امداد رسانی و پرواز بالگرد درمحل احتمالی سقوط هواپیمای تهران - یاسوج در منطقه سخت و كوهستانی ' لای سرخ ' دنا در پادنای سمیرم شده است .

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به پادنای شهرستان سمیرم، شواهد موجود حاكی از سقوط هواپیمای تهران - یاسوج در منطقه ای سخت گذر، مرتفع و كوهستانی به نام لای سرخ است كه هوای این منطقه هم اكنون مه آلود است و امكان تردد بسیاری از خودروها در این منطقه وجود ندارد.
بر اساس این گزارش، بارش باران و وزش باد شدید مانع امداد رسانی هوایی شده و تعدادی از خودروهای امدادی كه به محل اعزام شده بودند به دلیل شرایط بد آب و هوایی در حال برگشت اند و فقط امكان عبور خودروهای مخصوص از جمله خودروهای شاسی بلند وجود دارد.
به گفته خبرنگار اعزامی ایرنا نیروی های مستقر در مسیر منتهی به محل سقوط هواپیما به خاطر شرایط نامناسب جوی و كوهستانی بودن مسیر از ورود افراد و وسائط نقلیه به این منطقه جلوگیری می كنند.
امدادگران شهرستان های اصفهان، شهرضا و سمیرم نیز در تلاش برای عزیمت به منطقه هستند اما به علت صعب العبور و سختی مسیر، امدادرسانی مشكل است.
امدادگران با استفاده از خودروهای با استفاده از خودروهای و تعدادی از اهالی منطقه پادنا در تلاش برای رفتن به محل حادثه هستند.
منطقه مذكور به نام 'لای سرخ' در انتهای محدوده رشته كوه های دناست و دره ای عمیق در آنجا وجود دارد.
بر اساس برخی گزارش ها نیز بالگردهای امدادی نیز به دلیل شرایط نامساعد هوا از محل بازگشته اند.
از طرفی هواشناسی اصفهان، احتمال بارش برف و باران وزش باد شدید را در این منطقه پیش بینی كرده است.
یكی از كارشناسان این اداره روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به سقوط هواپیمای مسیر تهران به یاسوج در شهرستان سمیرم افزود: شرایط امداد رسانی در كوهستان های سمیرم با توجه به وزش باد دشوار است.
وی افزود: وزش باد شدید و امواج كوهستان در برخی ساعات امروز افزایش پیدا می كند و در بعد از ظهر هم احتمال بارش در این منطقه وجود دارد.
او گفت: وزش باد شدید و امواج كوهستان برای هواپیما مشكل ایجاد می كند اما خطر كمتری برای بالگرد ها دارد.
هواپیمای تهران - یاسوج ساعت 8 صبح امروز از تهران به مقصد یاسوج پرواز كرد كه دقایقی پس از پرواز از صفحه رادار حذف شد.
بر اساس اطلاعات دریافتی این هواپیما در محدوده دهستان پادنای سمیرم در جنوب اصفهان سقوط كرده است و نیروهای امداد و مردم هم اكنون در حال جستجو برای یافتن لاشه هواپیمای مذكور است .
پادنا یكی از دهستان های سمیرم در دامنه رشته كوه های دنا است.
ت/7147/3011/ 1339