انتخاب داور همدانی برای قضاوت در مقدماتی جام جهانی بسكتبال

همدان- ایرنا- رئیس هیات بسكتبال همدان گفت: 'هادی سالم ' داور اهل اسدآباد از توابع استان همدان برای قضاوت در مقدماتی جام جهانی بسكتبال برگزیده شد.

پرویز ریحانی روز یكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: این داور بین المللی بسكتبال همدان از سوی فدراسیون جهانی بسكتبال فیلا جهت قضاوت در مقدماتی جام جهانی انتخاب شد.
وی اضافه كرد: سالم بر اساس برنامه اعلام شده فدراسیون جهانی قرار است سوم اسفندماه جاری دیدار تیم های ملی سوریه و اردن را قضاوت كند.
وی خاطرنشان كرد: هادی سالم تنها داور بین المللی بسكتبال همدان به شمار می رود و در سال جاری قضاوت های مهم بازی های آسیایی و بین المللی را بر عهده داشته است.
رئیس هیات بسكتبال همدان افزود: این داور بین المللی در فصل جاری رقابت های لیگ برتر بسكتبال كشور نیز قضاوت های مهمی را سوت زد و یكی از چهار داور معرفی شده FILA برای قضاوت در جام جهانی است.
ریحانی بیان كرد: این داور بین المللی قضاوت بازی های انتخابی جام جهانی ٢٠١٩ در حوزه آسیا و اقیانوسیه را نیز برعهده خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، 80 تیم در رقابت های انتخابی جام جهانی 2019 چین شركت دارند كه در 6 منطقه با هم به رقابت می پردازند.
جام جهانی 2019 چین با 32 تیم برگزار می شود كه سهمیه قاره آسیا هفت تیم است. ضمن اینكه 7 تیم برتر جام جهانی، جواز حضور در المپیك 2020 توكیو را كسب می كنند.
هادی سالم تنها داور بین المللی استان همدان و اهل شهرستان اسدآباد و یكی از 12 داور بین المللی كشور است.
7520/2090