استاندار: بوشهر نيازمند دانشگاهي پيشرفته است

بوشهر-ايرنا-استاندار بوشهرگفت: اين استان بواسطه سرمايه هاي عظيم موجود و نقش آفريني خود در كشور نيازمند يك دانشگاه پيشرفته و مجهز به تكنولوژي روز دنيا است.

به گزارش ايرنا، عبدالكريم گراوند روز پنجشنبه در جشنواره بيست و پنج سالگي دانشگاه خليج فارس افزود: در پيشرفت استان بوشهر راهي جز توجه به دانشگاه و منابع انساني وجود ندارد و در اين راستا دانشگاه بعنوان يك عامل مهم در توسعه نيروي انساني متخصص و متعهد بايد مورد حمايت ويژه باشد.
وي يادآورشد: دانشگاه خليج فارس در 25 سال گذشته افتخارات بزرگي كسب كرده كه اين نقش آفريني حمايت بيش از پيش مسئولان استان بوشهر و همچنين مسئولان وزارت علوم از اين دانشگاه را ضرورت بخشيده است.
وي يادآورشد: دانشگاه در هر منطقه زمينه ساز توسعه و پيشرفت در ابعاد انساني، جامعه و منطقه است و مي‌تواند پيشران توسعه و آباداني شود.
گراوند با بيان اينكه توسعه و پيشرفت جامعه بدون دستيابي به تكنولوژي و فناوري روز امكان پذير نيست اظهارداشت: دانشگاه خليج فارس بوشهر در اين راستا گام بر مي‌دارد و توسعه شتابان استان بوشهر را بيش از پيش فراهم مي‌كند.
گراوند اظهارداشت: قرار گرفتن دانشگاه خليج فارس در جمع يك درصد دانشگاه هاي برتر دنيا نشان از ظرفيت هاي علمي اين دانشگاه است.
وي بيان كرد: در سال گذشته بيش از 120 ريال اعتبار به دانشگاه خليج فارس اختصاص يافت كه اين مهم با هدف شتاب بخشي به روند پيشرفت اين دانشگاه صورت گرفت.
استاندار بوشهر افزود: سرمايه گذاري 72 ميليارد دلاري وزارت نفت در استان بوشهر كه با نرخ ارز امروز چيزي معادل 130 ميليارد دلار است اين مهم نياز توجه ويژه به استان و دانشگاه‌هاي آن را افزايش داده است.
7212/ 6045**خبرنگار: عبدالصمد شهرياري**انتشار دهنده:اكبر اقبال مجرد