عراقچی: اقدامات غیرمسئولانه و بی اعتنایی آمریكا به تعهدات بین المللی مردود است

تهران-ایرنا – معاون سیاسی وزیر امور خارجه با تشریح مواضع كشورمان در خصوص برجام، اقدامات مخرب و غیرمسئولانه هیات حاكمه آمریكا در بی اعتنایی به چندجانبه گرایی و تعهدات بین المللی را مردود دانست.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در ادامه رایزنی های دوره ای جمهوری اسلامی ایران و روسیه پیرامون برجام و سایر موضوعات مورد علاقه طرفین، «سیدعباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه و «سرگئی ریابكوف» وزیر امور خارجه روسیه امروز چهارشنبه در تهران دیدار و در مورد آخرین تحولات مربوط به برجام و مسائل بین المللی گفت و گو و تبادل نظر كردند.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در این دیدار با تشریح مواضع كشورمان در خصوص برجام، بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای حراست از حقوق حقه خود تاكید كرد.
عراقچی همچنین با تشریح مواضع كشورمان پیرامون تحولات منطقه ای و بین المللی، بر اهمیت تداوم رایزنی های مستمر بین ایران و روسیه تاكید كرد.
** تمجید از رویكرد مسئولانه ایران در ایفای تعهدات برجامی
«سرگئی ریابكوف» معاون وزیرخارجه روسیه نیز در این دیدار با پراهمیت توصیف كردن مشورت های دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران، رویكرد مسئولانه كشورمان در ایفای تعهدات برجامی خود را مورد تمجید قرار داد.
معاون وزیرخارجه روسیه تاكید كرد كه هیچ كشوری نباید به خود اجازه بدهد كه با تفاسیر و مطالبات یكجانبه، مبانی پذیرفته شده حقوقی بین المللی و دیپلماسی را مخدوش كند.
به گزارش ایرنا، «سرگئی ریابكوف» معاون وزیر خارجه روسیه در امور كنترل تسلیحات و عدم اشاعه و مذاكره كننده این كشور در مذاكرات هسته ای ایران وگروه 1+5 كه به ایران سفر كرده است ، امروز چهارشنبه 25 بهمن ماه در تهران با «غلامحسین دهقانی» معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه نیز دیدار و گفت وگو كرد.
سیام**3070**1449** تنظیم كننده: داود نخ كوب نیاسر**انتشار دهنده: امیر كاردان راد