۲۵ بهمن ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۳۲
کد خبر: 82831581
۰ نفر
اعلام ورود تنباكوی جنسی به كشور

تهران - ایرنا- رئیس كانون درمانگران اعتیاد كشور از ورود مخدر جدیدی با عنوان تنباكوی جنسی خبر داد و گفت: این نوع تنباكو آغشته به مخدر به صورت محدود و به شكل مسافری از كشورهای خارجی به كشور وارد شده است.

هادی پناهی روز چهارشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تنباكو ماده ای نوظهور است كه دارای تركیبات محرك و مخدر است و آسیب جدیدی به سیستم های جنسی زنان و مردان وارد می سازد.
وی با تاكید براینكه این تنباكو تاثیری مثبت بر تقویت قوای جنسی ندارد، اظهاركرد: مطالعات انجام شده حاكی از آن است كه مصرف این تنباكو تاثیری منفی جدی برسیستم باروری زنان بر جای می گذارد و منجر به ناباروری قطعی در آنان می شود.
این كارشناس اعلام كرد: این تنباكو تحت لیسانس یكی ازكشورهای عربی است كه با قیمتی بیش از تنباكوی موجود در بازارعرضه می شود و روی بسته بندی آن عبارات و مفاهیم مشخصی درج شده است كه قابل شناسایی است.
رئیس كانون درمانگران اعتیاد كشور همچنین تاكید كرد: گفته می شود این تنباكو با وجود محرك بودن بی ضرر است اما نتیجه تحقیقات نشان می دهد آسیب های جدی برفرد مصرف كننده ، هم مردان و هم زنان وارد می سازد و به همین دلیل توصیه اكید می شود كه مورد مصرف قرار نگیرد.
وی از وجود محرك های جنسی و مواد نشاط آور به عنوان الگوی جدید اعتیادی نام برد و گفت: عوارض جدی این محرك در كوتاه مدت آشكار می شود.
پناهی همچنین با اشاره به مصرف انواع تنباكوهای خارجی گفت: همه تنباكوهای خارجی كه مورد اقبال جوانان و نوجوانان است متشكل از مواد افزودنی است كه ضرر دارد.
به اعتقاد این كارشناس، تاثیرسوء تنباكو از سیگار بیشتر است چرا كه حجم دود بیشتری را به بدن وارد می سازد.
به گزارش ایرنا، در حال حاضر دو میلیون و 808 هزار معتاد در كشور بسر می برند .
درحال حاضر آمار دقیقی از عرضه انواع مواد مخدر و روانگردان در جامعه وجود ندارد و روزبروز بر آن افزوده می شود.
اجتمام**9136 ** 1776
خبرنگار: فرزانه جلالیان ** انتشار: لیلا خطیب زاده