سردار شهيد حسن شاطري از پايه‌گذاران اصلي جلوگيري از سقوط حلب بود

سمنان- ايرنا- مشاور دستيار ويژه وزير امور خارجه و معاون سابق سفير ايران در دمشق گفت: سردار شهيد حسن شاطري با اقدامات شجاعانه از پايه‌گذاران حفظ شعر حلب سوريه در برابر سقوط بود.

به گزارش ايرنا، عباس گلرو سه‌شنبه شب در آيين رونمايي از نماهنگ «سفير آرامش»همزمان با بيست و چهارم بهمن سالروز شهادت سردار حاج حسن شاطري در تالار كتابخانه‌ مركزي سمنان، گفت: در سوريه معركه‌الكبري براي سقوط سوريه از سوي دشمنان اسلام شكل گرفته بود.
وي با اشاره به رشادت‌هاي سردار شهيد حسن شاطري براي حفظ شهر حلب سوريه از سقوط، خاطرنشان كرد: حلب اولين شهر صنعتي و دومين شهر مهم سوريه پس از دمشق بود كه حفظ آن نقش مهمي در حفظ مقاومت و حاكميت مردمي سوريه داشت و اين مساله با تلاش‌هاي سردار شاطري محقق شد.
مشاور دستيار ويژه وزير امور خارجه و معاون سابق سفير ايران در دمشق، با تقسيم دوران زندگي پربركت شهيد شاطري به دوره‌هاي مختلف در خدمت به اسلام، يادآور شد: اولين دوران زندگي سردار شاطري با رشادت‌هاي اين شهيد در جبهه غرب در دوران دفاع مقدس گذشت، شهيد شاطري پس از آن مسوول ستاد بازسازي جمهوري اسلامي در افغانستان و سپس لبنان شد.
وي اضافه كرد: پس از جنگ 33 روزه با رژيم صهيونيستي، بخش‌هايي از لبنان به ويژه منطقه شيعه‌نشين به ويرانه تبديل شده بود كه تلاش سردار شاطري براي بازسازي لبنان براي لبناني‌ها حتي شگفت‌انگيز بود.
گلرو با اشاره به برخي از نمونه دستاوردهاي سردار شاطري در بازسازي لبنان گفت: در سوريه نيز فعاليت سرداران شهيد شاطري و همداني با فرماندهي سردار قاسم سليماني نقش مهمي در حفظ مقاومت مردمي و جلوگيري از سقوط اين كشور داشت.
وي گفت: فعاليت و نقش سردار شاطري طي چند هفته در سوريه آن چنان بود كه پس از شهادت ايشان، مقام اين شهيد براي مردم سوريه و لبنان بسيار والا و قابل احترام بود.
مشاور دستيار ويژه وزير امور خارجه و معاون سابق سفير ايران در دمشق با يادآوري خدمات سردار شهيد شاطري به ملت‌هاي مسلمان منطقه در جبهه‌هاي مقاومت، گفت: با فعاليت سردار شاطري در مسايل عمراني و امور انساني، لبنان بهتر از گذشته بازسازي شد.
همسر شهيد سردار حسن شاطري نيز در اين آيين با بيان اينكه هرچه كار براي شهدا انجام شود كم است، گفت: اين كار فرهنگي با موضوع سردار شاطري دل خانواده اين شهيد را شاد كرد.
در اين آيين با حضور خانواده هاي شهدا به ويژه خانواده‌هاي شهداي مدافع حرم ، مسوولان و هنرمندان، موسيقي و نماهنگ سفير آرامش در معرفي و با اشاره به برخي اقدامات بي‌نظير سردار شهيد حاج حسن شاطري رونمايي شد، قرار است اين نماهنگ فردا در تهران نيز به‌صورت ملي رونمايي شود.
شهيد سردار حسن شاطري سال 1341 در سمنان متولد شد و 24 بهمن 1391 در مسير دمشق به بيروت به شهادت رسيد، وي با نام حسام خوشنويس خدمات ارزشمندي در مبارزه با گروه‌هاي تروريستي و داعش و به ويژه در بازسازي مناطق جنگ‌زده در لبنان و سوريه به اسلام داشت.
6103 تهيه و انتشار: مصطفي دهقان