۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۳
کد خبر 82829927
۰ نفر
تامین امنیت و سلامت غذایی با دفع آفات گیاهی

كرج- ایرنا- كارشناسان اعلام می كنند كه حدود یك سوم از محصولات كشاورزی در مراحل داشت و برداشت توسط آفات (حشرات، بیمارگرها، علف های هزر و سایر عوامل خسارت زا) از بین می روند كه این موضوع علاوه بر زیان های اقتصادی تامین امنیت غذایی را نیز با مشكل مواجه می كند.

به گزارش ایرنا، در جهان امروز یكی از مشكلات اساسی بشر تامین نیازهای غذایی است. به گونه ای كه امنیت غذایی به عنوان یكی از اهداف مهم، سرلوحه برنامه های دولت ها قرار گرفته است.
بدون شك به منظور نیل به منابع كافی مورد نیاز انسان ها، باید تولید كشاورزی به گونه ای باشد كه علاوه بر تامین تمامی نیازهای غذایی جامعه و سلامت آنها را نیز تضمین كند.
صنعتی شدن شهرها و پیشرفت سریع تكنولوژی علاوه بر اینكه در زندگی بشر آثار فراوانی داشته و رفاه بیشتری برای مردم به همراه آورده، اما تغییرات مهمی و اساسی در زیرساخت های طبیعی همچون محیط زیست و اراضی كشاورزی به همراه داشته است.
از جمله مسائلی كه در شهرها نباید مورد بی توجهی قرار گیرد، مسأله پیشگیری و مبارزه با آفات و بیماری های درختان میوه و محصولات كشاورزی است.
رییس موسسه تحقیقاتی اصلاح و تهیه نهال وبذر كشور به خبرنگار ایرنا گفت: این موسسه سالانه در حدود 15 رقم جدید معرفی می كند كه اغلب تلاش می شود حداقل نسبت به بیماری هایی كه در مناطق كشت این ارقام مثل گندم، جو و ذرت غالب هستند، مقاومت یا تحمل كافی را داشته باشند تا احتیاج به استفاده از سم برای كنترل آفات و بیماری ها نداشته باشند.
گودرز نجفیان به تحقیقات انجام شده برای مقاوم سازی محصول استراتژیك گندم اشاره كرد و افزود: در سال های گذشته نژاد جدیدی از زنگ سیاه گندم در منطقه خاورمیانه پیدا شد كه خیلی ارقام به آن حساس بودند ولی در چند سال تلاش و همكاری با مراكز و تحقیقات محلی چند رقم مقاوم معرفی كردیم كه این اطمینان را در داخل كشور ایجاد كرد كه اگر همه گیری یا فراگیری بیماری اتفاق بیافتد لطمه ای به تولید گندم كشور وارد نشود.
وی اظهار داشت: در محصولات دیگر مثل سیب زمینی برای بیماری های ویروسی، در زمینه تحمل به آفت كمتر كار شده است زیرا آفت از نظر ما یعنی حشرات زیان آوری كه به محصولات زراعی حمله می كنند ولی در كل در خصوص بیماری ها خوب كار شده و در قالب ارقام تلاش می كنیم كمك كنیم به سازمان حفظ نباتات و كشاورزان بتوانند تا با كشت این ارقام محصول خودشان را در حد قابل اطمینانی از خسارت بیماری ها مصون نگه دارند.
نجفیان ادامه داد: در تمام بحث های تحقیقاتی خود واحد بررسی های بیماری ها و آفات را داریم كه كار می كنیم و هم اینكه بحث پایش را برای بررسی سویه های جدید و ارزیابی ژرم پلاست ها ارقام موجود برای دستیابی به ارقام مقاوم داریم.
وی گفت: آفات و بیماری ها به عنوان تنش های زنده در محصولات زراعی مطرح هستند ولی بیشتر فعالیت ما تنش های غیرزنده مثل خشكسالی و كم آبی است كه بیشترین لطمه به محصولات كشاورزی از این طریق وارد می شود ولی باید گفت زمانیكه خشكسالی می آید بعضی از آفات نیز با آن همراه بوده و برروی گونه ها سوار می شوند.
این محقق، نمونه این آفات را كه بر اثر زوال جنگل های بلوط در غرب كشور و ضعیف شدن درختان بروز كرده سوسك‌های چوب‌خوار، آفت زغالی بلوط و غده‌های لورانتوس (گیاهی انگلی) عنوان كرد و افزود: در زمینه زراعت خیلی خسارت شدیدی نداریم و كمی در اقلید شمال كشور و مناطق مرطوب ممكن است بعضی از بیماری ها خسارات جزیی بزنند ولی با توجه به ارقام خوبی كه در سال های اخیر تولید شده اطمینان خوبی برای مقاومت ارقام به آفات وبیماری ها حاصل شده است.
وی در پایان صحبت های خود به سن گندم اشاره كرد و افزود: سن گندم آفت خیلی سرسختی است كه نمی توانیم برای آن مقاومت ژنتیكی در گیاه به وجود بیاوریم و باید همیشه با سم كنترل شود ولی این آفت در سال های اخیر به خوبی كنترل شده است و شاهد درصد پایینی از سن زدگی گندم ها هستیم.
به همین منظور مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد كشاورزی استان البرز نیز به ارایه عملكرد این مدیریت در مبارزه با آفات و بیماری های محصولات كشاورزی استان و تولید محصول سالم پرداخت و گفت: از ابتدای سال جاری تا كنون عملیات مدیریت مبارزه تلفیقی با آفات (IPM) در قالب طرح ملی در سطح 74 هزار هكتار از باغات، مزارع و گلخانه های استان انجام شده است.
مرتضی امید بخش افزود: این عملیات در قالب طرح ملی و با به كارگیری كارشناسان كلینیك های گیاه پزشكی و نظارت مدیریت حفظ نباتات با استفاده از 34 نفر از كارشناسان و فارغ التحصیلان گیاهپزشكی انجام شده است.
وی اظهار داشت: این عملیات اجرایی شامل تشكیل شبكه های مراقبت و پیش آگاهی و نظارت بر عملیات مبارزه با آفات ، بیماری ها و علفهای هرز و حضور در مزارع، باغات و گلخانه ها توسط كارشناسان شبكه مراقبت و ارتباط تنگاتنگ با بهره بردارن انجام شد و توصیه اصولی برای روش های مختلف مبارزه تلفیقی با آفات شامل انواع روش های مبارزه بیولوژیكی، مكانیكی، زراعی استفاده از روش های پیش اگاهی ، روش های شیمیایی جهت كنترل عوامل خسارت زا انجام شده است.
وی هدف از این عملیات را كاهش مصرف سموم و تولید محصول سالم با اجرای طرح كد 16 رقمی و شناسایی بهره برداران عنوان نمود و بیان كرد : سطوح اجرایی این برنامه و سایر اقدامات مدیریت حفظ نباتات شامل مبارزه با آفات ، بیماری ها و علف های هرز در محصولات زراعی، صیفی و سبزی در سطح 79 هزار و 72 هكتار با اجرای روش های غیر شیمیایی و مبارزه زراعی و مكانیكی برای كنترل عوامل خسارت زا در سطح 13 هزار و 557 هكتار است.
امیدبخش همچنین اجرای عملیات اجرایی شبكه مراقبت و پیش آگاهی و نظارت بر محصولات زراعی استان در سطح 33 هزار و 362 هكتار، مبارزه با آفات، بیماریها و علف های هرز در محصولات باغی در سطح 36 هزار و 372 هكتار، عملیات اجرایی شبكه مراقبت و پیش آگاهی و نظارت بر باغات در سطح 11 هزار و 13 هكتار را از دیگر فعالیت های این بخش برشمرد.
وی گفت: مبارزه بیولوژیكی با استفاده از حشرات مفید در سطح 1650 هكتار از باغات و مزارع، كاربرد لوازم پیش آگاهی و ردیابی آفات در سطح 1452 هكتار از باغات و مزارع با بكارگیری 2 واحد انسكتاریوم و (مراكز تولید حشرات مفید) و رها سازی حشرات مفید كنترل كننده آفات از دیگر این فعالیت ها است.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد كشاورزی استان البرز اظهار داشت : یكی از آفات مهم و كلیدی در محصول استراتژیك گندم و جو سن غلات می باشد كه در سطح 16 هزار و 732 هكتار مبارزه شیمیایی بر علیه آن در سال 96 انجام شد و محصول تولیدی گندم با حداقل سن زدگی توسط مراكز خرید، خریداری شد.
امیدبخش افزود: از محصولات استراتژیك دیگر استان البرز كلزا می باشد كه تا كنون در سطح 408 هكتار با آفت شته مبارزه شده است.
وی، در خصوص تولید نهال سالم برای صادرات و توزیع به سایر استان ها و همچنین بذور بوجاری و ضدعفونی شده گفت كه با نظارت بر تولید نهال سالم و صدور گواهی بهداشت و همچنین نظارت بر ضدعفونی بذور گندم و جو و ذرت استان اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است.
وی افزود : میزان خسارت وارده از ناحیه عوامل خسارتزا در صورت عدم مبارزه حدود 25-0 درصد متغیر می باشد كه با نظارت این مدیریت و اجرای عملیات مبارزه توسط بهره برداران ، خسارت كنترل می شود.
مدیر حفظ نباتات بازدیدهای دوره ای پرسنل حفظ نباتات در قالب كمیته فنی نهال و انجام آزمایش های میكروسكوپی و ماكروسكوپی توسط كلینیك های گیاهپزشكی و در نهایت صدور گواهی بهداشت جهت جابجایی نهال های سالم و با كیفیت نهالستان ها را از دیگر فعالیتهای این مدیریت عنوان نمود.
6156/1535خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده:داریوش غفاری