تصادف اتوبوس در اندونزی؛ 27 كشته و 18 زخمی

كوالالامپور- ایرنا- تصادف شدید یك دستگاه اتوبوس مسافربری در استان جاوه غربی اندونزی دستكم 27 نفر كشته و 18 نفر مجروح به جای گذاشت.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از خبرگزاری رسمی اندونزی ' آنتارا' این حادثه درنزدیكی روستای سیسنانگ از منطقه سوبانگ استان جاوه غربی اندونزی در جنوب جاكارتا پایتخت اندونزی رخ داد.
'سوبانگ ' یكی از مسئولان پلیس منطقه درگزارش اولیه ای از این سانحه گفت :این اتوبوس پس از تصادف با یك دستگاه موتورسیكلت واژگون و با یك تپه برخورد كرد و اكثر قربانیان در دم جان باختند.
طبق این گزارش حادثه مرگبار امروز تعداد زیادی قربانی داشت و وضعیت تعدادی از مجروحان نیز بسیار وخیم اعلام شده است.
بسیاری از اجساد قربانیان این اتوبوس كه حامل 54 نفر مسافر بود، در اثر شدت ضربه به اطراف پرتاب شده و پلیس این منطقه را برای یافتن اجساد یا افراد مجروح احتمالی بسته است.
گزارش بیمارستان محلی سوبانگ نیز دراین زمینه حاكی است اكثر مجروحان دچار شكستگی های شدید در اعضای مختلف بدن ازجمله دست، سر و پا شده اند.
طبق این گزارش ، حدود 40 نفر از مسافران این اتوبوس گردشگران بودند .
راننده این اتوبوس كه جراحات سطحی برداشته توسط نیروهای پلیس دستگیر شد.
حوادث جاده ای در اندونزی بسیار رایج است، اكثر اتوبوس ها و قطارهای این كشور قدیمی هستند و عمدتا به خوبی نگهداری نمی شوند.
طبق گزارش رسانه های آسیایی روزانه حدود 400 نفر در اثر حوادث جاده ای وشهری در اندونزی با جمعیت بیش از 260 میلیون نفر كشته یا به شدت مجروح می شوند.
آمار قربانیان حوادث رانندگی این كشور درسال گذشته بیش از 30 هزار نفر و مجروحان این گونه حوادث افزون بر 130 هزار نفر بوده است.
در ماه جولای سال گذشته میلادی( مرداد96) 10 نفر مسافر از جمله یك گردشگر اتریشی و یك كودك 12 ساله دراثر تصادف اتوبوس گردشگران خارجی هنگام خروج از جزیره بالی دراستان جاوه شرقی اندونزی كشته شدند.
آساق**1599** انتشار: مریم شفیعی

سرخط اخبار جهان