۲۱ بهمن ۱۳۹۶،‏ ۲۰:۵۴
کد خبر: 82827612
۰ نفر
نامزدهای سی و ششمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

تهران- ایرنا- نامزدهای بخش های مختلف سی و ششمین جشنواره فیلم فجر دوشنبه شب در یك نشست خبری اعلام شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از پردیس سینمایی ملت اسامی نامزدها كه از سوی هیات داوران شامل فرشته طائرپور، حسن خجسته، بهرام بدخشانی، رسول صدرعاملی، كمال تبریزی، محمدرضا فروتن و خسرو دهقان اعلام شد ، به این شرح است :


** بهترین جلوه‌های بصری
بمب / محمد لطفعلی
به وقت شام / سیدهادی اسلامی
تنگه ابوقریب / حسن ایزدی، جواد مطوری، محمد برادران، محسن خیرآبادی
چهارراه استانبول / فرید ناصر فصیحی
سرو زیر آب /محمد خاكزاد
لاتاری و ماهورا / سینا قویدل

** بهترین جلوه‌های ویژه میدانی
بمب / عباس شوقی
به وقت شام / محسن روزبهانی
تنگه ابوقریب / محسن روزبهانی
سرو زیر آب / محسن روزبهانی
ماهورا / حمید رسولیان

** بهترین چهره‌پردازی
تنگه ابوقریب / سعید ملكان
چهارراه استانبول / عباس عباسی
داركوب / فاطمه كمالی و زهرا كمالی
شعله‌ور/مهرداد میركیانی
كامیون/ بابك اسكندری

** بهترین طراحی لباس
بمب / سارا خالدی‌زاده
خجالت نكش / رعنا امینی
سوء تفاهم / سارا سمیعی
شعله‌ور/ سوسن نوروزی
مغزهای كوچك زنگ‌زده / مارال جیرانی

** بهترین طراحی صحنه
بمب / محسن شاه‌ابراهیمی
تنگه ابوقریب / محمدرضا شجاعی
داركوب / آیدین ظریف
سرو زیر آب / عباس بلوندی
سوء تفاهم / كیوان مقدم

** بهترین صدابردار
بمب/ ایرج شهزادی
به وقت شام/ طاهر پیشوایی
تنگه ابوقریب/ رشید دانشمند
سوء تفاهم / مهران ملكوتی
مغزهای كوچك زنگ‌زده / مهران ملكوتی

** بهترین صداگذار
امپراطور جهنم بهمن بنی‌اردلان
به وقت شام / علیرضا علویان
تنگه ابوقریب امیرحسین قاسمی
شعله‌ور /امین شریفی، بابك شكیبا
مغزهای كوچك زنگ‌زده /علیرضا علویان

** بهترین موسیقی متن
به وقت شام / كارن همایونفر
بمب / النی كاریندرو
تنگه ابوقریب / حامد ثابت
داركوب / بهزاد عبدی
شعله‌ور / سهراب پورناظری
عرق سرد / كارن همایونفر

** بهترین تدوین
به وقت شام / مهرداد خوشبخت
داركوب / فرامرز هوتهم
عرق سرد / بهرام دهقانی، محمد نجاریان
كامیون /مصطفی خرقه‌پوش
مغزهای كوچك زنگ‌زده /مهدی سعدی

** بهترین فیلمبرداری
بمب /محمود كلاری
تنگه ابوقریب / حمید خضوعی ابیانه
سرو زیر آب /علیرضا زرین‌دست
عرق سرد /فرشاد محمدی
مغزهای كوچك‌ زنگ‌زده / پیمان شادمانفر

**بهترین نقش مكمل مرد
پژمان جمشیدی / سوء تفاهم
جمشید هاشم‌پور/ داركوب
سیامك انصاری / فیلم بمب
فرهاد اصلانی / مغزهای كوچك زنگ‌زده
مسعود كرامتی / چهارراه استانبول
نوید پورفرج / مغزهای كوچك‌ زنگ‌زده

** بهترین نقش مكمل زن
سحر دولتشاهی / عرق سرد و چهارراه استانبول
لیلی رشیدی /عرق سرد
نگار عابدی / داركوب
هدی زین‌العابدین / عرق سرد

** بهترین نقش اول مرد
امیر جدیدی / تنگه ابوقریب و عرق سرد
امین حیایی / شعله‌ور
بابك حمیدیان / سرو زیر آب
رضا عطاران / مصادره
سعید آقاخانی / كامیون
نوید محمدزاده / مغزهای كوچك زنگ‌زده

** بهترین نقش اول زن
باران كوثری برای فیلم عرق سرد
سارا بهرامی / داركوب
شبنم مقدمی / خجالت نكش
ماهور الوند / چهارراه استانبول
مهناز افشار / داركوب
هانیه توسلی / سوء تفاهم

نامزدهای بهترین فیلمنامه
بمب / پیمان معادی
سرو زیر آب / محمدعلی باشه آهنگر، حامد باشه آهنگر
شعله‌ور /هادی مقدم‌دوست، حمید نعمت‌اله
كامیون/ كامبوزیا پرتوی
مغزهای كوچك زنگ‌زده /هومن سیدی

**بهترین كارگردانی
به وقت شام / ابراهیم حاتمی‌كیا
تنگه ابوقریب / بهرام توكلی
داركوب / بهروز شعیبی
سرو زیر آب/ محمدعلی باشه آهنگر
كامیون / كامبوزیا پرتوی
مغزهای كوچك زنگ‌زده/ هومن سیدی

نامزدهای بهترین فیلم تهیه كنندگان زیر:
بمب / پیمان معادی و احسان رسول‌اف
به وقت شام /محمد خزاعی
تنگه ابوقریب / سعید ملكان
داركوب / سیدمحمود رضوی
سرو زیر آب / سیدحامد حسینی
كامیون / كامبوزیا پرتوی
مغزهای كوچك زنگ‌زده/ سعید سعدی

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از 12 آغاز شد و فردا با مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان به كار خود پایان می دهد.
فراهنگ** 9246**1003**3079**1823
خبرنگاران: مرادی، جعفرملك، اسدی ** انتشار: طاهره نبی اللهی