قاسمی: حضور ایران در سوریه مستشاری و به درخواست دولت قانونی آن كشور است

تهران - ایرنا – سخنگوی وزارت امور خارجه تاكید كرد: حضور ایران در سوریه مستشاری و به درخواست دولت مشروع و قانونی آن كشور است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از مركز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی در واكنش به ادعاها و سخن پراكنی های مقامات رژیم صهیونیستی در خصوص تجاوز چندین باره جنگنده های آن رژیم به خاك سوریه و سرنگونی یك فروند از آنها توسط پدافند هوایی ارتش سوریه گفت: دولت و ارتش سوریه به عنوان یك كشور مستقل حق دفاع مشروع از تمامیت ارضی و مقابله با هر نوع تجاوز خارجی را داراست.
وی افزود: رژیم صهیونیستی نمی تواند با فرافكنی و دروغ پردازی های همیشگی كه همزاد این رژیم نامشروع است، بر تجاوزات و جنایات خود علیه ملت های مسلمان منطقه سرپوش بگذارد.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح كرد: ادعای پرواز پهباد ایرانی و نیز دخالت ایران در سرنگونی جنگنده متجاوز صهیونیستی مضحك تر از آن است كه بدان پرداخته شود، چرا كه جمهوری اسلامی ایران اساسا حضوری مستشاری در سوریه آن هم به درخواست دولت مشروع و قانونی آن كشور دارد.
به گزارش ایرنا، صبح امروز (شنبه) جنگنده - بمب افكن های رژیم صهیونیستی برای چندمین بار به حریم هوایی سوریه تجاوز كرده و برخی مناطق استان 'ریف دمشق' را هدف قرار دادند.
به دنبال تجاوز جنگنده - بمب افكن های رژیم صهیونیستی، پدافند هوایی ارتش سوریه یك فروند جنگنده - بمب افكن متجاوز رژیم صهیونیستی را در خاك سوریه هدف قرار داد و آن را سرنگون كرد.
سیام**9314**
تنظیم: داود توسلی**انتشار:كاردان