هرمزگان با 30 درصد كمبود تكنیسین اورژانس مواجه است

بندرعباس - ایرنا - وزیر بهداشت گفت: استان هرمزگان بر اساس استاندارد های مورد پذیرش سازمان امور استخدامی و برنامه و بودجه كشور با 30 درصد كمبود تكنیسین اورژانس مواجه است و استان های جنوبی چون سیستان و بلوچستان، بوشهر و هرمزگان نیاز به توجه بیشتری در این زمینه دارند.

به گزارش ایرنا، دكتر سید حسن قاضی زاده هاشمی روز جمعه در حاشیه آیین آغاز بهره برداری از سومین آمبولانس دریایی هرمزگان اظهار داشت: امیدواریم سازمان های مرتبط برای جبران این كمبودها در راستای توسعه و بهبود خدمات پزشكی و پیشرفت منطقه، وزارت بهداشت را یاری كنند گرچه كمبود نیرو در همه جای كشور وجود دارد.

** سه فروند آمبولانس دریایی در دست خرید است
وزیر بهداشت با اشاره به بهره برداری از بهترین آمبولانس دریایی در هرمزگان، یادآور شد: سه فروند آمبولانس دریایی دیگر از كشورهای اروپایی در دست خرید است كه می توانند به بهتر شدن تولیدات داخلی كمك كنند.
وی ابراز كرد: امید می رود این آمبولانس ها در سال آینده وارد كشور شده و مورد بهره برداری قرار گیرند.
وی ابراز داشت: آمبوانس دریایی كه امروز در بندرعباس وارد مرحله بهره برداری شد خدمات خود را در مسیر بندرعباس به قشم و هرمز برای جابجایی بیماران انجام می دهد.
قاضی زاده هاشمی اضافه كرد: این آمبولانس توسط خیر تهیه شده كه برای ساخت آن 33 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی گفت: 50 میلیارد ریال توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی برای تجهیزات آن هزینه شده و دارای چهار تخت برای جابجایی بیماران است.
وزیر بهداشت بیان كرد: این آمبولانس دریایی در شرایط سخت آب و هوایی قادر به انجام خدمات و جابجایی بیماران از جزایر به سرزمین اصلی است.
با حضور وزیر بهداشت، كلینیك تخصصی و فوق تخصصی مشیر دوانی بندرعباس نیز با سرمایه هزینه شده 78 میلیارد ریال كه از محل بودجه های تحول سلامت تامین شده روز جمعه به بهره برداری رسید.
اورژانس اعصاب و روان ابن سینا واقع در مجموعه پیامبر اعظم (ص) بندرعباس هم با سرمایه هزینه شده 27 میلیارد ریال كه با همكاری مشترك توسط خیران سلامت هرمزگان و دانشگاه علوم پزشكی استان آماده شده بهره برداری شد.
سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به منظور بررسی وضعیت بهداشت ودرمان و بهره برداری از 288 طرح بهداشتی و درمانی درشهرها و روستاهای استان هرمزگان چهارشنبه شب هفته جاری وارد بندرعباس شد.
افتتاح طرح الحاق بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان جاسك ، بهره برداری از 4 كلینیك تخصصی، مجتمع آزمایشگاهی دانشكده بهداشت بندرعباس، اورژانس بیمارستان ابن سینا، سه بلوك زایمانی در بیمارستان های قشم، بستك و بندرلنگه و مركز غربالگری سرطان از مهمترین این طرح ها بوده است.
هم چنین 2 مركز بهداشتی درمانی روستایی در روستاهای آبنما و خیرآباد شهرستان رودان، عصر روز گذشته به نمایندگی از 181 طرح بهداشتی در قالب طرح تحول نظام سلامت با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.
هزینه اجرای طرح های بهداشتی و درمانی مورد بهره برداری قرار گرفته در هرمزگان رقمی افزون بر 750 میلیارد ریال اعلام شده است.
3219/7408
خبرنگار: عزت الله معمارباشی ** انتشار دهنده: محمد جهانگیریان