نمایش آثار تجسمی دانشجویان هنر ارمنی با موضوع ایران

مسكو - ایرنا - آثار تجسمی هنرمندان و دانشجویان ارمنی با موضوع «ایران از نگاه من» همزمان با سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در نمایشگاه نقاشی مدرسه عالی هنر ترلمزیان ایروان (هنرستان هنر ترلمزیان) به نمایش درآمد.

به گزارش بامداد جمعه ایرنا، در این نمایشگاه بیش از 50 اثر نقاشی از دانشجویان این مدرسه كه از جاذبه های تاریخی ایرانی و بویژه مسجد كبود ایروان خلق شده بود، به معرض نمایش گذاشته شد.
سید كاظم سجادی سفیر ایران در ارمنستان كه به منظور تحكیم همكاری های فرهنگی بین ایران و ارمنستان و تشویق هنرمندان و دانشجویان ارمنی برای خلق آثار نقاشی از جاذبه های تاریخی، تمدنی و فرهنگی ایرانی از این اقدام حمایت و به این مركز رفته بود، در دیدار با هنرمندان این آثار، ضمن اشاره به اشتراكات فرهنگی دو كشور، خواستار استفاده از ظرفیت های هنری و فرهنگی دو كشور شد كه از نگاه مسئولان فرهنگی مغفول مانده است.
سجادی ایرانیان و ارامنه را دو ملت كهن و ریشه دار توصیف كرد كه در صورت همكاری و همراهی هنرمندان آنان با یكدیگر، می توانند فرهنگ مشترك دو كشور را به تمام جهانیان معرفی كرده و نسبت به ثبت آثار مشترك در سازمان های فرهنگی بویژه سازمان یونسكو اقدام كنند.
در این مركز، آنا استپانیان رئیس مدرسه عالی هنر ارمنستان ضمن تشكر از سفیر ایران برای حمایت از این اقدام، روابط تاریخی ایران و ارمنستان را طولانی و ماندگار توصیف كرد.
وی در ادامه خواستار همكاری با سفارت ایران برای انجام طرح ها و برنامه های مشترك و بویژه سفر تعدادی از دانشجویان این مدرسه به ایران شد.
به گزارش ایرنا، در مسابقه نقاشی كه تحت عنوان «ایران از نگاه من» و به مناسبت دهه مبارك فجر بین دانشجویان این مدرسه برگزار شد، سه نفر از برگزیدگان هدایایی از سفیر كشورمان دریافت كردند.
مدرسه عالی هنر ترلمزیان دارای 770 دانشجو است و یكی از معتبرترین و معروف ترین هنرستان ها و مراكز هنری ارمنستان محسوب می شود.
ارمنستان با حدود 30 هزار كیلومتر مربع مساحت و سه میلیون تن جمعیت در منطقه قفقاز قرار دارد كه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 استقلال یافت، با تركیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.
شبد**اروپام ** 1346 **1379** رحمت الله خدادادی