اتحادیه اروپا:انتخابات ونزوئلا را به رسمیت نمی شناسیم

تهران- ایرنا- اتحادیه اروپا روز پنجشنبه به تحریم برخی مقام های ونزوئلا از سوی این اتحادیه اشاره كرد و افزود:انتخابات آتی ریاست جمهوری این كشور را به رسمیت نمی شناسد.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه ، نمایندگان اتحادیه اروپا امروز در نشستی در شهر استراسبورگ بار دیگر بر لزوم اجرایی شدن تحریم های اعمال شده توسط این اتحادیه بر برخی مقام های سیاسی ونزوئلا تاكید كردند.
در این نشست همچنین نمایندگان اتحادیه اروپا اعلام كردند هرگز نمی توانند انتخاباتی را كه این افراد در آن شركت دارند را به رسمیت بشناسند.
نمایندگان اتحادیه اروپا مدعی شدند كه از نظر این اتحادیه انتخاباتی در ونزوئلا رسمیت دارد كه بر اساس آزادی حق رای، آزادی حضور احزاب و در فضایی كاملا شفاف برگزار شود.
پیشتر اتحادیه اروپا 7 نفر از مقام های ونزوئلا از جمله نیكلاس مادورو رئیس جمهوری این كشور را در فهرست تحریم های خود قرار داد.
شورای اتحادیه اروپا اعلام كرد كه این اتحادیه جهت كمك در رابطه با یافتن راه‌حل صلح‌آمیز برای بحران سیاسی در ونزوئلا، 7 نفر از مقام های رسمی این كشور را تحریم كرده است.
به گزارش ایرنا، تلاش اتحادیه اروپا به تبع از آمریكا برای اعمال تحریم های قضایی و اقتصادی علیه برخی مقام های ونزوئلا در حالیست كه رئیس جمهوری ونزوئلا پیشتر بااعلام این واقعیت كه كشورش از حمایت جامعه جهانی برخوردار است، گفت :تحریم های دولت آمریكا علیه كاراكاس دنیای جدیدی را پیش روی ما قرار می دهد.
نیكلاس مادورو در مورد سفر سال گذشته اش (میلادی) به چند كشور جهان از جمله روسیه و تركیه یادآورشد كه این سفرها نشان داد ونزوئلا تنها نیست و از حمایت همه كشورهای جهان برخوردار است.
ونزوئلا كه در ماه های اخیر با مشكلات شدید سیاسی و اقتصادی چند دهه اخیر دست وپنجه نرم می كند با تحریم های مالی جدید واشنگتن نیز رو به رو شده است.
انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا قرار است 22 آوریل(فروردین) برگزار شود اما مخالفان دولت نیكلاس مادورو هنوز تصمیم به شركت در آن نگرفته اند.
شبد**اروپام**9041**1010
انتشار:حسن معظمی