56 درصد جمعيت روستايي آذربايجان غربي از مزاياي گاز طبيعي بهره مند هستند

اروميه- ايرنا- مديرعامل شركت گاز آذربايجان غربي گفت: بيش از 800 روستاي آذربايجان غربي از مزاياي گاز طبيعي بهره مند هستند كه اين ميزان 56 درصد جمعيت روستايي استان را شامل مي شود.

به گزارش ايرنا عليرضا شيخي روز چهارشنبه در جلسه بررسي مسائل و مشكلات گازرساني به روستاهاي چالدران افزود: در حال حاضر در 900 روستاي استان طرح هاي گازرساني در دست اجراست كه با تكميل طرح هاي گازرساني در اين روستاها شاخص بهره مندي روستائيان آذربايجان غربي از گاز طبيعي به 70 درصد خواهد رسيد.
وي گفت: در دهه فجر امسال نيز 133 طرح گازرساني روستايي با هزينه افزون بر 870 ميليارد ريال به بهره برداري مي رسد.
شيخي بيان كرد: گازرساني به روستاها نقش بسيار مهمي در افزايش كيفيت زندگي خانوار روستايي استان داشته و از مهاجرت بي رويه روستائيان به شهرها نيز كاسته است.
كريم حسين زاده، فرماندار چالدران هم در اين جلسه با اشاره به اينكه به زودي عمليات گازرساني به 30 روستاي اين شهرستان با اعتبار 30 ميليارد ريال آغاز مي شود، گفت: عمليات گازرساني به پنج روستاي اين شهرستان در دست اجراست .
حسين زاده افزود: با اتمام خط انتقال گاز به بخش دشتك واگذاري انشعاب گاز به خانوارهاي اين بخش از اوايل سال آينده شروع خواهد شد.
به گزارش ايرنا، آذربايجان غربي داراي حدود سه هزار روستا و آبادي است؛ از 43 شهر استان 37 شهر به شبكه گازرساني كشور متصل شده است و 6 شهر نيز در مراحل مختلفي از اجرا قرار دارد.
بيش از 41 هزار و 827 واحد مسكوني در استان به شبكه گازرساني كشور متصل شده اند كه از اين تعداد 21 هزار و 756 مورد آن مربوط به گازرساني در بخش روستايي است.
هم اكنون افزون بر 865 هزار و 720 مشترك گاز طبيعي در استان از اين نعمت خدادادي بهره مند هستند.
7125/3072
** خبرنگار: طاهره نويد آرين ** انتشار دهنده: عليرضا فولادي

سرخط اخبار استان‌ها