آيت الله موسوي جزايري:شهداي انقلاب ، پيشتاز نهضت اسلامي هستند

اهواز - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز با اشاره به نقش شهداي انقلاب در سرنگوني نظام 2 هزار و 500ساله رژيم ستمشاهي بيان كرد: شهداي انقلاب پيشتاز نهضت اسلامي به رهبري امام راحل هستند.

به گزارش ايرنا آيت الله موسوي سيدمحمدعلي موسوي جزايري روز چهارشنبه به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامي، در ديدار با خانواده شهيد محمدتقي كتانباف نخستين شهيد دوران انقلاب اسلامي در خوزستان افزود: شهداي انقلاب اسلامي چراغ راه همه ما هستند و اگر ايثارگري اين شهدا والامقام نبود مبارزه با طاغوت زمان به ثمر نمي رسيد.
وي با ذكر خاطراتي از دوران مبارزه در سال 1357 و نقش مردم خوزستان و پرسنل شركت نفت در اوج گرفتن نهضت اسلامي اظهار كرد: خوزستان به حق دين خود را به اسلام و انقلاب ادا كرده است.
امام جمعه اهواز با تجليل از خانواده هاي معظم شهدا و فداكاري آنان در راه اسلام اظهار كرد : همه ملت ايران مديون شهدا و خانواده هاي صبور آنان هستند چون آنان با تقديم شهدا ، ملت ما را به اوج اقتدار رساندند.
استاندار خوزستان نيز با اشاره به مقام والاي شهداي انقلاب اسلامي بيان كرد: ثبات انقلاب و نظام جمهوري اسلامي ايران مديون ايثارگري و شهادت‌طلبي كساني است كه با بهره‌گيري از فرهنگ غني ايثار و شهادت در راه مكتب و ميهن خود بذل جان كرده و به درجه رفيع شهادت نايل آمده‌اند.
غلامرضا شريعتي در ادامه گفت: شهداي انقلاب ، روشنگر راهي شدند كه به نابودي رژيم طاغوت و پيروزي انقلاب اسلامي منجر شد و امروز همه بايد ادامه‌دهنده راه آنان و پاسدار آرمان‌هايشان باشيم.
عبدالرضا فرجيان مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران خوزستان نيز در اين ديدار ضمن تبريك سي و نهمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ، از مقام والاي شهداي انقلاب به ويژه شهيد كتانباف كه با حضور خود در صحنه مبارزات انقلابي استقرار نظام اسلامي را موجب شدند تجليل كرد.
وي ديدار با خانواده هاي معظم شهدا را از برنامه هاي مستمر بنياد شهيد در طول سال به خصوص ايام دهه فجر عنوان كرد و افزود: خانواده هاي شهدا افتخار جاودانه ملت ايران هستند.
فرجيان شهداي دوران انقلاب را مظهر عزت و افتخار جامعه اسلامي توصيف و از نقش موثر آنان در به ثمر رساندن پيروزي انقلاب اسلامي تجليل كرد.
دلجويي و سركشي از خانواده هاي معظم شهدا ، برگزاري يادواره شهيدان مدافع حرم در اهواز ، عيادت از جانبازان بستري در بيمارستان اعصاب و روان اهواز و تجليل از ايثارگري هاي شهدا از ديگر برنامه هاي گراميداشت دهه فجر انقلاب اسلامي در استان خوزستان است.
بر اساس اعلام بنياد شهيد و امور ايثارگران خوزستان ، تعداد شهداي هشت سال دفاع مقدس و دوران انقلاب اسلامي در خوزستان 21 هزار 482 تن مي باشد.
6065/6002
خبرنگار:محمدرضا بنوره**انتشار: كبري آقازري

سرخط اخبار استان‌ها